≫

Hrvatska primila najbrži gol u istoriji i ubedljivo izgubila, BiH slavila u Albaniji (VIDEO)

Kockasti poraženi od Estonije rezultatom 3:0

• 4

Posle važne pobede u kvalifikacijama za SP u Rusiji, fudbalska reprezentacija Hrvatske neočekivano je poražena u prijateljskom meču protiv Estonije.

I to ubedljivo - rezultatom 3:0, a Kockasti su u Talinu primili najbrži gol u istoriji.

Igrao se 57. sekund meča kada je Luts matira Kalinića, da bi Vasiljev u 82. i Zenjov u 83. minutu postavili konačan rezultta.

Hrvatska je prethodno najbrži gol primila protiv Makedonaca u kvalifikacijama za EP 2000. godine. Saša Ćirić je tada pogodio u 2. minutu.

Najbolju priliku za Hrvate imao je Ćorić u 87. minutu kada je pogodio stativu.

Problem za Kockaste, ali i trenera Juventusa Masimilijana Alegrija, jeste povreda Marka Pjace u 65. minutu.

U isto vreme, od 18.00 časova, igrao se i meč u Elbasanu gde je Albanija dočekala Bosnu i Hercegovinu i - izgubila.

Zmajevi su slavili rezultatom 2:1 golovima Džeke u 5. i Lulića u 43. minutu, da bi počasan pogodak za domaćina viđen u 69. minutu. Strelac je bio Balaj.

Makedonija je ubedljivo savladala Belorusiju (3:0), uz dva gola pandeva, dok su Rusi igrali 3:3 sa Belgijom.

Zbornaja je vodila 1:0, potom su za 28 minuta primili tri gola (Benteke dva i Miralas iz penala), a do remija su došli golom Buharova u 92. minutu.