PREMIJER: Siti i Liverpul remizirali za Junajtedovu titulu (VIDEO)

U poslednjem meču 25. kola Premijer lige, Mančester siti i Liverpul podelili su bodove u uzbudljivoj utakmici (2:2). Mančester junajted sada na devet bodova prednosti 13 kola pre kraja

• 0

I u posledjem meču 25. kola Premijer lige videli smo dosta golova, tačnije četiri, pošto su bodove podelili Mančester siti i Liverpul (2:2).

Sve smo videli, golove iz blizine, iz daljine, grubu igru i dosta žutih kartona, rezultatski preokret, ali su i jedni i drugi na kraju nastavili svoje nizove bez poraza, Liverpul je produžio na tri, a Siti na šest.

Domaći su poveli u 23. minutu golom Edina Džeka, koji se sjajno snašao u šesnaestercu gostiju i ćušnuo loptu u gol. Džeko, iako osporavan, skoro u svakoj utakmici postigne pogodak i sada je stigao do brojke od 10 golova u 20 utakmica Premijer lige ove sezone.

"Crveni" su uspeli da izjednače već posle šest minuta, kada je loptu sa dvadesetak metara "zapalio" Danijel Staridž, kome je ovo četvrti gol na petoj utakmici za Liverpul. Tim rezultatom završeno je i prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu i jedni i drugi igrali su dosta nervozno, sa velikim brojem grešaka u pasovima na sredini terena, naročito u završnici. Kao što su u prvom delu viđena dva gola za šest, tako su u drugom poluvremenu viđena dva gola za pet minuta.

Prvo je Stiven Džerard u svom stilu na malo više od 20 metara primio loptu na grudi i šutnuo takozvani "suvi list", koji je tapnuo na zemlju ispred Džoa Harta, i on je bio nemoćan pošto je kapiten ekipe sa "Enfilda" naciljao baš onako kako treba.

Mančester siti poraza je spasio fudbaler koji je prošle godine minut pre kraja doneo istom timu titulu. Serhio Aguero poravnao je rezultat u 78. minutu, i doneo svom timu bar bod u derbiju 25. kola.

Do kraja sezone preostalo je još 13 kola, a moćni Mančester junajted sada ima velikih devet bodova prednosti.