PRIJATELJSKE: Englezi dobili Brazil, Nemačka Francusku, pobede Španije, Belgije... (VIDEO)

Frenk Lampard golčinom doneo Engleskoj pobedu, a Hart odbranio Ronaldinju penal (2:1)* Mesi odigrao sjajnu partiju u pobedu Argentine nad Švedskom (3:2)* Španija u Dohi razbila Urugvaj (3:1)* Svi rivali Srbije iz kvalifikacione grupe ubedljivi u svojim mečevima...

• 0

Većina reprezentacija iskoristila je 6. februar kao dan za poslednju proveru pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Viđeno je pregršt golova i samo četiri remija, uz samo dva meča na kom nije "pao" čak nijedan gol.

Najveća poslastica večeri bio je sigruno meč između Engleske i Brazila na "Vembiju", gde su domaći na kraju slavili 2:1. Bio je to loš povratnički debi Luisa Felepie Skolarija, koji je u ekipu vratio Luisa Fabijana, Žulija Cezara i Ronaldinjakoji ga je možda najviše zavio u crno, pošto je u 19. minutu promašio penal, a ni posle odbitka nije bio bolji, pošto se istakao sjajni Džo Hart.

Engleska je povela preko Vejna Runija, koji je iskusno lako iskoristio odbijenu loptu posle šuta Tea Volkota, koji je odbranio Cezar.

Brazilcima je izjednačenje doneo Fred, koji je ušao u igru umesto lošeg Luisa Fabijana. Pored Freda, Skolari je u igru tada uveo još nekoliko igrača, pa se činilo da Brazil može možda i do preokreta. Naročito je tako izlgedalo posle izjednačujućeg gola Freda kada je isti igrač pogodio prečku i prepao sve na "Vembliju".

Međutim, onda erupcija oduševljenja posle maestralnog pogodka "vremešnog" Frenka Lamparda, koji je posle greške Aruke uhvatio poluvolej sa 17 metara i od stativu zakucao loptu u mrežu iza Cezara i doneo svom timu pobedu.

U meču koji je odigran u Dohi Španija je slavila protiv Urugvaja (3:1) i ulepšala 100. meč za nacionalni tim Karlesu Pujolu.

"Furija" je povela već u 16. minutu golom Fabregasa, posle očajne reakcije golmana Galatasaraja Fernanda Muslere. Brzo su izjednačili "bronzani" sa Svetskog prvenstva u Južnoj Africi preko Rodrigeza u 32. minutu.

U nastavku Španci su dodali gas i zgazili Urugvajce, a heroj je bio Pedro Rodrigez sa dva gola.

Argentina je slavila protiv Švedske 3.2, u zanimljivoj utakmici, uz pomoć maestralnog Lea Mesija, koji je bio odličan, iako nije postigao gol.

S druge strane, prva zvezda švedske reprezentacije Zlatan Ibrahimović utopio se u loše izdanje cele svoje selekcije.

Odigran je i jedan lokalni derbi bivših zemalja Jugoslavije u kojem je Bosna i Hercegovina, na čelu sa Miralemom Pjanićem, bila bolja od Slovenije 3:0.

Svi rivali iz grupe u kojoj je Srbija pobedili u prijateljskim mečevima! Makedonci razbili Dansku, Belgijanci jedva sa Slovacima, Škoti pobedili na debiju Strahana, Vels bolji od Austrije.

Selekcija Nemačke savladala je Francusku na Sen Denijus sa 2:1, iako je domaćin imao prednost posle prvih 45 minuta igre. Francuska na poluvremenu vodila golom Valbuene, ali su Miler i Kedira u nastavku doneli preokret Nemačkoj – 1:2