Zvezda srećnija u završnici protiv Mega vizure (VIDEO)

U poslednjoj utakmici 12. kola Agroživ Superlige "crveno-beli" sa 84:78 pobedili Mega vizuru u utakmici koja je "stala" u poslednjih 80 sekundi

• 0

Crvena zvezda i Mega vizura, sigurni učesnici ABA lige, odigrali su meč koji bi mogao da odluči o poziciji dva pred start plej-ofa Agroživ Superlige. Zvezda je pobedila sa 84:78 (22:18, 20:20, 18:16, 24:24), ali zbog većeg poraza u prvom delu šampionata (76:83) drugu poziciju, pod uslovom da oba preostala meča dobiju, ima Mega. To bi značilo da će u doigravanju prednost domaćeg terena imati momci iz Zemuna.

Sama utakmica i nije bila toliko zanimljiva, koliko rezultatski neizvesna. Činjenica da nijedna ekipa nije imala više od sedam poena "dizala" je adrenalin navijačima i simpatizerima Zvezda što je meču davao određeni "šmek". Istina, igralo se na mahove, a kad god bi "crveno-beli" napravili razliku Mega je stizala. Trojkama... Avramovića, Micića i Veličkovića. Istina, sredinom prve deonice ekipa Dejana Milojevića je imala deficit, ali je on brzo anuliran i od tada je Zvezda uglavnom bila u prednosti.

Vasa Micić je u poslednjih nekoliko minuta sa dve trojke podigao na noge navijače "crveno-belih", ali ih je "smirio" Avramović kada je tri minuta pre kraja meča doveo Megu u prednost 72:70. Konačno, sve se rešilo u poslednjem minutu, a tada je sa dva faula u napadu Mega "dala" priliku protivniku da slavi. Savović i Rakočević su sa penala bili neumoljivi. Poslednji napad, onaj kojim je mogla da dođe do produžetka, Mega nije ni imala pošto loptu sa strane nisu izveli za propisanih pet sekundi.

Igor Rakočević je dao 19 (5/13 iz igre, 3 as). Katić je dodao 18, dok je Simonović ubacio 14 (6 sk). U dresu Mege Micić je sa 18 poena (3/8 za tri, 7 as) predvodio kvartet dvocifrenih košarkaša. Boban Marjanović je zabeležio novi dabl-dabl (16 p, 10 sk) dok je Novica Veličković upisao 17 poena (4/15 iz igre, 9 sk).

TABELA:

Partizan 10-2, Mega Vizura 9-3, Crvena zvezda 9-3, Vojvodina 7-5, Radnički 6-6, Sloboda 3-9, Metalac 3-9, Konstantin 1-11