Lenđer i Kukolj zlatni, Kovačević i Maksimović srebrni na Mediteranskim Igrama!

Srpski plivač, i naslednik Milorada Čavića u disciplini delfin, pobedio u trci na 100 metara sa rezultatom 52,30 sekundi, dok je džudista Aleksandar Kukolj osvojio zlato u kategoriji do 90 kilograma

• 0

Kiša medalja za Srbiju na Mediteranskim igrama u Mersinu u Turskoj.

Srpski plivač Ivan Lenđer trijumfovao je na 100 metara delfin na Mediteranskim igrama i doneo tako drugo zlato za Srbiju na ovom takmičenju, a petu medalju ukupno, a odmah za njim do zlata je došao i džudista Aleksandar Kukolj, dok je drugi džudista Ljubiša Kovačević osvojio srebro.

Do srebrne medalje je stigao i rvač Aleksandar Maksimović.

Prvu najsjajniju medalju osvojio je plivač Velimir Stjepanović, takođe plivač, dan ranije u trci na 400 metara.

Lenđer je trku isplivao u vremenu 52,30 sekundi a na cilj je stigao ispred dvojice Italijana, Matea Rivolte (53,04) i Pijera Kodije (53,18).

Kukolj je osvojio zlato u konkurenciji do 90 kg, dok je Kovačeviću pripala srebrna medalja (do 73 kg)

Aleksandar Maksimović doneo je prvu medalju rvačima na Mediteranskim igrama u Mersinu i ukupno šestu medalju za Srbiju.

Sebastijan Fris i Davor Štefanek nastupiće sutra u rvanju grčko-rimskim stilom, dok će se u ponedeljak takmičiti Davor Štefanek i Zaur Efendiev u slobodnom stilu.