Petarda Atletika, "Žuta podmornica" potopila Đukića i Valensiju! (VIDEO)

Madriđani pregazili Betis 5:0. Viljareal u uvodnih dvadesetak minuta stekao dva gola prednosti, a na kraju slavio protiv "slepih miševa" 4:1

• 0

U senci utisaka sa subotnjeg derbija Barse i Reala, nastavljeno je 10. kolo Primere.

Prvi su na megdan izašli fudbaleri Sevilje i Osasune, domaćin je slavio 2:1, a pomoglo mi je što je od 35. minuta imao igrača više, posle isključenja Damije. Rakitić je u 55. minutu doveo Sevilju u vođstvo, u 75. Hairo je duplirao prednost, a Rijera je postavio konačan rezultat u 87. minutu.

U drugoj utakmici nedeljnog programa Valensija, koju sa klupe predvodi naš Miroslav Đukić, pretrpela je poraz na gostovanju Viljarealu, i to vrlo ubedljiv, 4:1. "žuta podmornica" za nešto više od 20 minuta stekla je značajan kapital, dva gola prednosti preko Učea i Pereza.

Kada je Dos Santos u 50. minutu povisio na 3:0 bilo je jasno da će domaćinu pripasti bodovi. Valensija je uspekla da smanji pogotkom Košte u 63. minutu, da bi Dos Santos svojim drugim golom u 84. minutu krunisao sjajan nastup, svoj i ekipe.

Inače neefikasni Sosijedad konačno je proradio, prvi put u ovom prvenstvu postigao je tri gola a žrtva je bila Almerija. Grizman je u 13 .minutu "načeo" goste, u 50. postigao i drugi gol, da bi u 55. Anhel zapečatio subinu "fenjeraša".

Atletiko Madrid nastavio je sa sjajnim igrama, Betis je ispraćen sa pet komada u mreži a načeo ih je Tores, ali ne čuveni Fernado, koji je svojevremano nosio crveno-beli dres, pre nego što je otišao u Englesku, već 18-godišnji Oliver, koji je već u prvom minutu doveo "jorganžije" do prednosti.

U drugom poluvremenu proradili su i veterani, David Vilja sa dva pogotka rešio je dileme oko pobednika, a Kosta i Gabi doprineli su "umetničkom utisku". Atletiko posle ove pobede ponovo zaostaje samo bod za Barselonom.