NBA: Radost za Nedovića i Veselog, probudili se i Netsi! (VIDEO)

Golden stejt slavio u Nju Orleansu sa 102:101, Vašington pobedio Lejkerse sa 116:111, Bruklin u Torontu okončao seriju poraza (102:100), Orlando ubedljiv u Atlanti sa 109:92

• 0

Tri dramatična meča i jedno "razbijanje" u mečevima NBA lige u noći između utorka i srede.

Nemanja Nedović proveo je 13 minuta na parketu, ali nije se upisao u strelce u pobedi njegovog Golden stejta u Nju Orleansu (102:101). Srpski košarkaš dvaput je šutirao i promašio, imao je dva skoka u odbrani i asistenciju, a interesantno je da su Voriorsi bili za osam poena u plusu tokom perioda koji je Nedović bio u igri.

Koševe za goste postizala je uglavnom startna petorka, Klej Tompson 22, Dejvid Li 19, Džermejn O'Nil 18, Stiven Kari 16, Harison Barns 14, dok je klupa dodala svega 13 poena. Kari je zabeležio i devet asistencija uz osam skokova, Tompson je asistirao saigračima osam puta.

Voriorsi su poveli pogotkom O'Nila 102:99, dva minuta i 12 sekundi pre kraja, a u preostalom vremenu koš je pogodio samo Entoni Dejvis (14 p, 11 sk) u poslednjem minutu, čime je postavio konačan rezultat. Košarkaš Nju Orleansa Erik Gordon (16 p, 7 as) pokušao je na samom kraju da trojkom donese preokret i pobedu svom timu, ali nije bio precizan. Rajan Anderson sa 21 poenom bio je prvi strelac poraženih domaćina.

Nekadašnji košarkaš Partizana Jan Veseli radovao se sa svojim Vašingtonom pobedi nad slavnim Lejkersima (116:111). Veseli je za 18 minuta postigao dva poena (šut 1-3) uz sedam skokova i po jednu asistenciju, blokadu, ukradenu loptu i dve izgubljene. Junaci pobede Vizardsa bili su Džon Vol sa 31 poenom i devet asistencija Brazliac Nene sa 30 poena, pet asistencija i, za njega neobično, samo dva skoka.

Na suprotnoj strani Džordan Farmar upisao je 22 poena, Pau Gasol 17. Lejkersi su ponovo bili bez Stiva Neša, kao i bez Kobe Brajanta, koji bi uskoro mogao da se vrati na teren, a nedavno je produžio ugovor za basnoslovan novac.

Skupo plaćeni Bruklin okončao je seriju od pet poraza slavljem u Torontu (102:100), ali teško da će se mnogo radovati pobedi kad umalo nisu ispustili vođstvo (101:86) u poslednjih pet minuta i nešto više. U završnih deset sekundi domaćini su promašili dva šuta koji su mogli da donesu pobedu ili bar produžetak.

Bruklin je nastupio oslabljen bez Džejsona Terija i Derona Vilijamsa, neočekivano Andraj Blač sa 24 poena bio je prvi strelac Netsa, Džo Džonson upisao je 21 poen. Kod Reptorsa istakli su se Demar Derozan sa 27 i Kajl Lovri sa 24 poena.

U Atlanti nije bilo neizvesno - Orlando je prvi put slavio u gostima posle 17 uzastopnih poraza i to sa 109:92. Presudna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti napravili 36:20. Aron Aflalo sa 26 poena predvodio je Orlando, odličan je bio i Crnogorac Nikola Vučević  sa 12 poena, 15 skokova, tri asistencije, blokadom i ukradenom loptom.