BUNDESLIGA: Pobeda Bajerna, revija penala i goleada u Hofenhajmu! (VIDEO)

Golovima Robena Bavarci za pola sata obavili posao protiv Braunšvajga i slavili 2:0, Dortmund u meču sa tri penala osvojio bodove u Majncu 3:1, Hofenhajm - Verder 4:4 uz takođe tri penala

• 0

Bajern je nastavio sa pobedama u 14. kolu Bundeslige, šampionu je trebalo samo pola sata da obavi posao protiv Braunšvajga. Igrač odluke, kao i toliko puta ove godine - Arjen Roben, dvostruki strelac.

Leverkuzen je takođe bio siguran na domaćem terenu i zadržao je priključak za Bavarcima. Nirnberg nije bio ozbiljan izazov i sa dva pogotka Sona i jednim Kislinga "farmaceuti" su slavili 3:0.

Borusija Dortmund teškom mukom osvojila je tri boda na gostovanju Majncu. Do 70. minuta mreže su mirovale, a onda su usledila četiri gola, tri sa penala, i jedno isključenje.

"Milioneri" su poveli preko Obemajanga fantastičnim golom iz slobodnog udarca, četriri minuta kasnije sa bele tačke izjednačenje je doneo Čupo-Moting, da bi Levandovski iz penala u 78. doneo vođstvo (isključen je Soto) a onda , takođe sa 11 metara i konačnih 3:1 za goste u četvrtom minutu madoknade.

Spektakl je viđen u Hofenhajmu, gde je domaćin remizirao sa Verderom 4:4. Ni tu nije nedostajalo penala, Salihović je prva dva pretvorio u vođstvo domaćih 2:0 do 18 minuta, Hunt je u 45, takođe iz jednanesterca, a Verder je pre završetka poluvremena stigao čak i da izjednači preko Elije. Lopta je u toj akciji možda i izašla terena, ali to ne opravdava trapavu reakciju golmana Hofenhajma.

Samo što je počeo nastavak Hofenhajm je ponovo stekao dva gola prenosti, strelci su bili Foland u 49. i Hederling u 53. minutu. Gosti su smanjili preko Petersena u 59, a do boda stigli u prvom minutu nadoknade, golom Bargfredea.

Herta i Augzburg nisu bili na nivou ostalih i najviačima su pružili razočaravajuću predstavu bez golova.

U poslednjem meču nedeljnog programa Šalke je bio ubedljiv pritiv Štutgarta 3:0 uz dva pogotka Farfana (drugi iz penala) i jedan Džonsa i to fenomenalan.