Košta izrešetao Đukića uz promašen penal, Bilbao ispustio pobedu (VIDEO)

najbolji strelac Atletika sa dva gola najzaslužniji za trijumf svog tima protiv ''slepih miševa'' rezultatom 3:0 * Bilbao imao penal za pobedu u Sevilji (1:1), ali strelac prvog gola Susaeta nije bio precizan

• 0

Nije Miroslavu Đukiću i Valensiji prijao odlazak u Madrid gde su poraženi od Atletika rezultatom 3:0, uz dva pogotka Dijega Košte i jedan Raula Garsije, u okviru 16. kola Primere.

Uspeli su ''slepi miševi'' da odlole naletima učenika Dijega Simeonea u prvom poluvremenu, ali ih je u drugom dočekao uragan u režiji najboljeg igrača ''jorgandžija' Košte koji je uz dva gola uspeo da promaši i penal. Domaći tim je pitanje pobednika rešio u periodu od 59 - 63. minuta kada su pogađali Košta i Garsija.

Iako je u 74. minutu promašio jedanaesterac Košta je i drugi put zadužio loptu prilikom izvođenja penala u 81. minutu, ali je za razliku od osam minuta ranije, ovoga puta bio precizan za ubeljivih 3:0 čime se izjednačio na listi strelaca sa Kristijanom Ronaldom. obojica imaju po 17 golova na kontu.

Treba pomenuti i to da je meč između Atletika i Valensije imao uvertiru na ulicama Madrida kada su gostujući fanovi zapaljenim kanisterima napali pristalice ''jorgandžija'' koji su se okupljali u lokalnom pabu.

Bilbao nije uspeo da iskoristi kiks Viljareala na ''Nou Kampu'' u borbi za četvrto mesto pošto su odigrali samo 1:1 sa Seviljom iako su imali penal za pobedu krajem prvog dela. Sve vredno pažnje, osim pomenutog penala, viđeno je na početku meča. Sevilja je povela golom morena u 4. minutu da bi samo 120 sekundi kasnije Susaeta pogodio za 1:1. isti igrač je bio tragičar Bilbaa u 45. minutu kada nije uspeo da realizuje jedanaesterac.