LE: Marković strelac u pobedi nad PAOK-om, Ludogorec i Porto kroz dramu do osmine finala! (VIDEO)

Srpski fudbaler pečatirao pobedu nad grčkim klubom 3:0. Rezultat 3:3 protiv Lacija, odnosno Ajntrahta, doneo je bugarskoj i portuglaskoj ekipi prolazu osminu finala Lige Evrope

• 7

Benfika je na ubedljiv način stigla do osmine finala Lige Evrope, pobedom nad PAOK-om 3:0 u revanš meču u Lisabonu, sa igračem više od 69. minuta.

Navijače je još jednom kupio Lazar Marković, koji je u igru ušao u 60. minutu i potvrdio pobedu golom u 79. minutu, na asistenciju Luisaa.

Pre toga je Benfika do prvog gola došla posle crvenog kartona Kacoranisa. Gaitan je u 70. minutu doneo vođstvo, a potom je Lima sa penala povisio u 78.

Filip Đuričić je igrao za "orlove"do 79. minuta. Na drugoj strani je Zvonimir Vukić ušao u 74. minutu igre umesto Pereza.

Ludogorec ponovo pokazuje zašto je izbacio Partizan u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Burgarska ekipa se plasirala u osminu finala nakon što je odigrala nerešeno sa Lacijom - 3:3.

Zahvaljujući pobedi u prvom meču (1:0), Ludogorec je obezbedio svoje mesto u narednoj fazi takmičenja.

Vodio je Lacio 2:0 golovima Keite i Peree, ali su Bežjak i Zlatinski vratili nadu bugarskoj ekipi za preokret. Ludilo je usledilo da kada je Miroslav Klose "nebesko-plavima" doneo vođstvo 3:2 u 82. minutu, ali je heroj bio Žuninjo, kada je postigao gol za prolaz u 88. minutu.

Isti rezultat i ista drama je bila u Frankfurtu, gde je Porto u završnim momentima ostvario rezultat za dalje.

I Ajntraht je vodio 2:0, da bi Mangala sa dva gola doneo izjednačenje. Majer je u 76. minutu obradovao Nemce, ali je Gilas postavio konačan rezultat za prolaz.

Iznenađenje je priredio Betis, koji je u Kazanju potpuno iskoristio lošu situaciju sa sastavom Rubina i slavio u hladnoj Rusiji sa 2:0. Golove su postigli Nono i Ruben, a domaća ekipa je tokom utakmice uspela samo jedan šut ka golu da uputi.

Podsetimo da se Betis trenutno bori za opstanak u Primeri, ali zato se odlično snalazi na evropskoj sceni.