≫

Zvezdina laganica u Čačku: Milić i Boaći strelci u viktoriji crveno-belih (VIDEO)

Najlakša pobeda Beograđana ove sezone, nova bez primljenog gola

• 7

Pljusak, viktorije, nova pobeda Zvezde bez primljenog gola u Superligi i novi poraz Borca iz Čačka - obeležili su duel kraj Morave.

Crveno-beli su u zaostalom meču šestog kola gotovo rutinski savladali "zebre" rezultatom 2:0 (1:0) i osamili se na čelu superligaške tabele (tri boda više od vojvodine, i meč više od "lala").

Ekipa Vladana Milojevića iskoristila je samo dve od niza šansi kraj Morave preko Nemanje Milića u prvom i Ričmonda Boaćija u drugom poluvremenu.

Čačani nijednog trenutka nisu pripretili Beograđanima, gotovo da su jedva prelazili centar raskvašenog igrališta potvrdivši neslavni status jednog od najlošijeg timova u ligi.

Bio je ovo već osmi poraz u deset mečeva za Čačane!

O starta utakmice navijači su prisustvovali utakmici koja je tekla u "jednom smeru" - ka golu Čačana.

Toliko je Zvezda bila dominantnija da je bilo samo pitanje vremena kada će se i koliko puta zatresti Bajićeva mreža.

Posle niza šansi pred golom Čačana, od kojih je onu najzreliju propustio Pešić, Beograđani su poveli posle kombinacije Boaćija i Milića, koju je inicirao potonji, Ganijac ga potom sjajno uposlio, a Milić izuzetno precizno završio akciju - udarcem u bliži donji ugao gola Borca.

Nastavili su crveno-beli i posle gola da opsedaju kazneni prostor protivnika, davili su Čačane kao zmija žabu o čemu svedoči podatak da igrači Borca jedva da su dva-tri puta "omirisali vazduh" na polovini rivala.

Izdržali su nekako da ne prime i drugi gol u prvom, ali im nije bilo spasa u nastavku.

Na isti način Zvezda je igrala u drugom poluvremenu, Milojević je uvođenjem Radonjića pojačao ofanzivu pod kojom je odbrana Čačana drugi put kapitulirala u 75. minutu.

Gobeljić je perfektno pronašao Boaćija pred golom Bajića, toliko je to bio dobar centaršut da je Ganijcu bilo dovoljno samo da podmetne nogu i preusmeri loptu u mrežu.

Bio je to Boaćijev 15. gol u superligi u dresu Zvezde, a 26. ukupno čime je prišao na samo dva gola od najefikasnijeg stranca u ostoriji kluba Huga Vieire.

Borac - Crvena zvezda 0:2

(Milić 35, boaći 75)

BORAC: Bajić - Čađenović, Obradović, Kostić, Kuljević, Propadalo, Dupovac, Jovanović, Stamenić, Knežević, Otašević.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Gobeljić, Savić, Frimpong, Rodić - Račić, Krstičić, Milijaš, Milić - Pešić, Boaći.