≫

Nemilosrdni Bajern dao OSAM Bešiktašu, ali počasni gol Turaka je vrhunac fudbalske snalažljivosti (VIDEO)

Nemački šampion moćan i u revanšu osmine finala Lige šampiona protiv prvaka Turske

• 3

Bajern je jak kao zemlja!

Pokazali su Bavarci germanski karakter i u revanšu osmine finala Lige šampiona protiv Bešiktaša u Istanbulu, posle 5:0 u Minhenu, pobedili 3:1 i u stilu se plasirali u narednu rundu takmičenja.

Ostaće upamćeno, ukupni rezultat 8:1 u korist moćnih Nemaca.

Bešiktašu je ostalo samo da se časno oproste od elite, delovalo je da im rival neće dozvoliti ni gol, ali nisu računali na neverovatnu snalažljivost prekaljenog finišera Vagnera Lava koji je na volšeban način postigao počasni pogodak u dvomeču sa favoritom.

Već tada, gosti su imali 2:0 golovima Alkantare u 18. minutu i Gonula, koji je pogodio svoju mrežu na startu drugog dela igre.

Tek posle drugog gola pritisak Bavaraca je donekle splasnuo, došli su igrači Bešiktaša do vazduha, a onda je Lav pokazao da i dalje ima šta da ponudi u najjačoj konkurenciji - iako je pao pred golmanom Bajerna, uspeo je da sa zemlje uputi udarac i loptu pošalje ispod Ulriha u "malu mrežu" tako da ni Boateng nije uspeo da zaustavi njen ulazak u mrežu, tik uz stativu.

Ovacije za Brazilca, i za Bešiktaš zbog gola na koji su navijači čekali 150 minuta dvomeča sa Nemcima.

Poslednju reč, ipak, imali su gosti, drugi Vagner, Sandro, stavio je u finišu meča tačku naduel mačke i miša na Bosforu.