Srbija za 10 minuta pregazila Čehe: Orlići idu ka Evropskom prvenstvu!

Srbija pobedom započela kvalifikacije

• 0

Kadetska reprezentacija Srbije pobedom nad Češkom od 2:0 započela je kvalifikacioni turnir za odlazak na Evrospko prvenstvo u Engleskoj.

>>>Milivojević prokomentarisao smenu kapitena: U fudbalu nema demokratije, poštujem odluku selektora

Izabranici trenere Ivana Jevđića savladali su domaćina grupe golovima Dragoljuba Savića. Mladi napadač Vojvodine pogađao je prvo u 26., a potom i u 35. minutu, kada je i postavljen konačan rezultat.

Orlići su bili bolji rival tokom većeg dela meča, a naročito u prvom poluvremenu u kojem su konstantno napadali gol rivala.

U drugom meču Ukrajina i Španija su odigrali nerešeno, a taj rezultat ide na ruku fudbalerima Srbije do 17 godina jer pored pobednika grupa, na prvenstvo ide i 7 drugoplasiranih ekipa.

Da podsetimo, Srbija igra sledeću utakmicu protiv Ukrajine 24. marta od 14.30 časova, a 3 dana kasnije u istom terminu, se sastaju sa selekcijom Španije.