≫

Juve uz dva penala srušio najgori tim Serije A: Gluma Iguaina zasenila golčine (VIDEO)

Paulo Dibala postigao het-trik i Juventusu doneo +7 u odnosu na Napoli

• 5

Fudbaleri Juventusa ozbiljno su se namučili protiv najslabije ekipe Serije A i pobedili su Benevento sa 4:2 na gostovanju, uz het-trik Paula Dibale.

Ipak, dva gola je Argentinac dao sa bele tačke, a posebno sporan bio je onaj penal nad Iguainom u 74. minutu, pri rezultatu 2:2, kada je napadač Juvea odglumio pad u maniru najboljih holivudskih glumaca.

Sudija je naseo i poklonio Juventusu penal, koji je Dibala krunisao golom za het-trik, kojim je rešio meč.

Konačan rezultat postigao je Daglas Kosta fenomenalnim golom u 82. minutu. Sličan je bio i prvi gol Dibale u 16. minutu kojim je otvorena goleada.

Kod domaćih, koji su u dva navrata izjednačili rezultat, dva gola je dao Dijabate.

Juve je ovom pobedom pojačao pritisak na Napoli, i sada ima 7 bodova prednosti uz utakmicu više.