14

Pomogao Realu, sad prolazi kroz najveći pakao u životu

Sudija Majkl Oliver, posle pretnji koje je dobio od meča Real - Juventus, dobio policijsku zaštitu

Nije lako igračima Juventusa koji su, uprkos podvigu u Madridu gde su dobili Real 3:1, ispali iz Lige šampiona, a nije lako ovih dana ni čoveku koji je, prema mišljenju mnogih, iskreirao takav ishod - sudiji Majklu Oliveru.

Engleski arbitar je svirao penal za "Kraljevski klub" u 90. minutu, Ronaldo je iskoristio šansu, a najbolji premijerligaški sudija je od tada pod konstantnim osudama i pretnjama na društvenim mrežama.

Došlo je dotle, pišu engleski mediji, da je Oliver morao da se obrati i policiji koja mu je, zbog stalnih pretnji, i njemu i njegovoj ženi Lusi, obezbedila zaštitu.

Lavinu negativnih komenatara za sudiju pokrenuo je Bufon izjavom da Oliver ima "kantu đubreta umesto srca", na hiljade sličnih, i još gorih naravno, usledilo je od ozlojeđenih navijača Juventusa, od kojih su neke bile krajnje uznemirujuće.

Navodno, broj mobilnog telefona Oliverove supruge neko je uspeo da ukrade i "okači" na društvene mreže, pa su ubrzo i njoj počele da stižu poruke preteće sadržine.

- Obavešteni smo o pretnjama koje su se pojavile na društvenim mrežama - rekli su iz policijske uprave u Nortumbriji, Engleska.

- Takvo ponašanje je potpuno neprihvatljivo i ti koji pišu takve poruke moraju da shvate da to može biti ozbiljan prestup. Polcija koja je u kraju (grde živi arbitar sa suprugom) je u pripravnosti i ponudila se za svaku vrstu pomoći ukoliko nastave da stižu poruke koje ugrožavaju njihov mir.

Tagovi: FK Juventus, FK Real Madrid, majkl oliver