≫

Srbija silna na turniru u Kini: Nenadić dominirao, protivnik ubacio samo 5 poena u 3. četvrtini!

Orlovi na +17 protiv Angole

• 2

Podmlađena košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je ubedljivu pobedu na turniru u Meihoku protiv selekcije Angole rezultatom 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17).

Najefikasniji u redovima Orlova bio je Nemanja Nenadić sa 22 poena, a od toga su bile četiri trojke.

Vredi pomenuti da je naš tim u trećoj četvrtini igrao sjajnu odbranu i dozvolio je protivniku da ubaci samo pet poena.

- Odigrali smo odlično svih 40 minuta. Ponovo smo na početku poslednje četvrtine imali „plus 14“,ali smo ovog puta poslednju deonicu odigrali pametno, zahvaljujući dobroj odbrani i organizaciji napada. Svi igrači su dali značajan doprinos pobedi koju ekipa posvećuje Marku Tejiću, kome je danas 23. rođendan - rekao je pomoćnik selektora Jovica Antonić.

U poslednjem meču turneje po Kini, Srbija u ponedeljak od 13,30 časova igra protiv domaćina.

Srbija – Angola 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17)

Srbija: Tejić 6 (4 sk), Pot 3, Stojanović, Ristić 7 (5 sk), Rebić 9, Brkić, Apić 1, Šoković, Pašajlić 8 (7 sk), Nenadić 22 (5 sk), Krstić 7, Huskić 6.

Angola: Domingos, Kicuami, Mateus 2, Mbunga 12, Kis 6 (7 sk), Moreira 23 (6 sk), Mur, Gonsalves 9 (5 sk), Žoan Žungo, Konseisao, Ndoniem, Bastos.