Klipersi prepustili Pacifik Lejkersima

Atlanta slavila posle dva poraza uz Radmanovićevih pet poena i deset skokova

• 0

Samo nekoliko sati nakon što su Lejkersi savladali Boston u „večitom derbiju“ Klipersi su na istom mestu izgubili od Golden Stejta (97:93) i time gradskom rivalu prepustili lidersku poziciju divizije Pacifik na kojoj su bili praktično od početka sezone.

Tim iz Los Anđelesa gubio je i 21 razlike, krajem treće četvrtine. Trgli su se u poslednjoj deonici i na 4:30 do kraja uspeli da izjednače ali su na kraju ipak pognutih glava napustili Stejpls centar.

Monta Elis, koji je sa 21 poenom i 11 asistencija bio najbolji u pobedničkom timu, nepogrešivo je izvodio slobodna bacanja u završnici kad su Klipersi ponovo pripretili kam-bekom. Veliku pomoć, naročito u prvoj četvrtini imao je u Dorelu Rajtu. Krilo Voriorsa ubacio je 20 poena od toga čak 16 u prvih 12 minuta igre.

Najefikasniji u domaćem timu po običaju bili su Blejk Grifin (27) i Kris Pol sa 23 poena. Karon Batler je imao očajno veče bez pogotka iz igre (7-0) i samo jednim s linije penala.

Čak šestorica košarkaša Atlante imala su dvocifren košgeterski učinak u pobedi 106:99 na gostovanju Sakramentu. Među njima nije bilo Vladimira Radmanovića (pet poena) ali je srpski internacionalac bio odličan u skoku sa deset uhvaćenih lopti. Nadskočio ga je samo neprikosnoveni Zaza Pačulia sa 13.

Džoš Smit bio je nerešiva enigma za odbranu Kingsa sa 28 poena, od čega 12 u trećoj četvrtini kad su gosti stekli odlučujuću prednost. Pored toga imao je i šest ofanzivnih skokova i tri asistencije. Džo Džonson ubacio je 21, a gruzijski centar Zaza Pačulia pored deset skokova postigao je isto toliko poena.

Bek Hoksa Kirk Hinrič ubacio je 16, što mu je rekord sezone a Džef Tigo je postigao 12. Kod Kingsa se istakao DaMarkus Kazins sa 28 poena i 12 skokova.

Golden Stejt - Klipersi 93:97

Sakramento - Atlanta 99:106

Denver - Memfis 91:94

Klivlend - Hjuston 118:107

Toronto - Milvoki 99:105

Orlando - Indijana 107:94

Lejkersi - Boston 97:94

Njujork - Filadelfija 94:106