Vidićev debi u Italiji je bio HOROR! (VIDEO) (FOTO)

Srpski defanzivac neće po dobrom pamtiti prvi meč u Seriji A. Napravljen penal i crveni karton.

• 3

Ni u najcrnjim snovima Nemanja Vidić nije mogao da zamisli ovakav debi u italijanskom fudbalu. Najveće pojačanje Intera tokom letnje pauze, napravio je najpre penal, a u samom finišu meča sa Torinom (kraj 0:0) zaradio i CRVENI KARTON.

Nekadašnji kapiten Mančester Junajteda i Srbije je u 20. minutu imao sreće, jer je njegovu glupost ispravio slovenački golman Samir Handanovič, ali mu u poslednjem minutu nije bilo spasa.

Gužvu posle kornera Vidić zaradio je isključenje, zbog čega sigurno propušta naredni meč u Seriji A. Aplaudirao je sudiji i dobio je signal da ode do svlačionice.

Sampdorija Siniše Mihajlovića je porazom započela sezone. Đenovljani su pali na Siciliji, gde je Palermo slavio sa 1:0.

Sa druge strane, njegov kum, Dejan Stanković, pomoćni trener Udinezea slavio je na startu. U Udinama se slavila pobeda zahvaljujući dvostrukom strelcu, veteranu Di Nataleu.

U prvom meču nedeljnog programa prvog kola derbi od 18 časova je na više nego solidno ispunjenom San Siru pripao Milanu.

Lacio je popio tri komada od čete novog, mladog i poletnog trenera Filipa Pipa Inzagija.

Ovo je bio prvi i najlepši, u režiji Japanca Honde.

Doduše postigao je Lacio jedan gol, mogao je još jedan, da Kandreva nije promašio penal u poslednjem minutu. Tačnije, odbranio mu je Dijego Lopez..

Golovi Honde u prvom, Muntarija i Meneza u drugom poluvremenu su samo šlag na torti odlične igre "rosonera" koji će ove godine imati fokus na vraćanju primata u Kalču, s obzirom da u Evropi ne nastupaju.

Za Lacio je pogodio takođe Milanov igrač - Aleks, posle nesmotrene reakcije u petercu domaćina.

Ceo meč za goste iz Rima odigrao je Dušan Basta, dok je Filip Đorđević zamenio Miroslava Klosea u 59. minutu.