Uhapšeno 16 hrvatskih navijača zbog divljanja u Milanu! (FOTO)

Hrvatski navijači su ubacivali baklje na teren prilikom izjednačujućeg gola u 15 minutu, a svoju ekipu su bodrili uz ustaške povike "Za dom spremni" i "Ajmo ustaše"

• 3

Italijanska policija uhapsila je 16 hrvatskih navijača zbog nasilja i prekida utakmice kvalifikacija za prvenstvo Evrope u nedelju, kada su na teren bacali baklje.

Utakmica između Italije i Hrvatske , koja je završena nerešenim rezultatom - 1:1, dva puta je prekidana u nedelju, a sudija je u drugom poluvremenu čak poslao igrače u svlačionicu dok se ne reši problem.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila prekunuta na nekoliko minuta, a kasnije na deset minuta, kada su navijači na tribini izavali mali požar.

Policija je intervenisala i na kraju je odigrano poslednjih 17 minuta meča.

Selektor Hrvatske Niko Kovač koji je apelovao na navijače da se smire, rekao je da "ovo nije fudbal".

- Ovo nije prava slika naše zemlje i našeg naroda - rekao je Kovač.