Siti zaustavljen u Stouku, Jaja Ture evrogolom spasio "građane" (VIDEO)

Bolton se oporavio od šoka zbog srčanog udara Fabrisa Muambe i savladao je Blekburn 2:1, čime je ekipa sve bliža opstanku u najjačem takmičenju

• 0

Fudbaleri Mančester Sitija propustili su priliku da zauzmu čelnu poziciju Premijer lige u naredna dva dana odigravši samo 1:1 na gostovanju protiv Stouk sitija. "Građani" su čak morali da spasavaju i jedan bod, pošto je Piter Krauč u 60. minutu doneo prednost Stouku.

Ipak, Jaja Ture je u 78. minutu pogodio mrežu domaćih za konačnih, Sitiju razočaravajućih 1:1.

Oba Mančestera sada imaju po 70 bodova, s tim što Junajted u ponedeljak od 21 sat dočekuje Fulam i ima prilike da eventualnim trijumfom ode na tri boda ispred gradskog rivala.

Arsenal je sve bliži glavnom cilju sezone - direktnom plasmanu u Ligu šampiona. "Tobdžije" su na svom stadionu rutinski savladale Aston Vilu rezultatom 3:0, i tako učvrstili poziciju broj tri u Premijer ligi, pogotovo nakon velikog gradskog derbija Čelsija i Totenhema, koji je završen bez golova (0:0).

Sav posao "crveno-beli" su završili u uvodnih 25 minuta, kada su postigli dva od tri gola. Kiran Gibs je već u 16. minutu doneo prednost Vengerovoj ekipi, a devet minuta kasnije Tio Volkot postigao je drugi gol. Konačan ishod postavio je Mikel Arteta u zaustavnom vremenu utakmice.

S druge strane, jedan od najtrofejnijih klubova Engleske i Evrope Liverpul nastavio je sa slabim igrama i porazima. "Redsima" je skalp ovoga puta, i to na "Enfildu", uzeo davljenik Vigan 2:1, potvrdivši još jednom da tim Kenija Dalgliša i naredne sezone neće igrati u Ligi šampiona. Malouni sa penala i Koldvel, bivši igrači Seltika, doneli su tri boda ekipi koja se grčevito bori za opstanak, a ni gol Luisa Suareza posle dugo vremena u šampionatu nije mogao da pomogne ekipi, koja se očigledno nije oporavila od šokantnog poraza od KPR u sredu (2:3).

Sanderlend je ubedljivim trijumfom nad Kvins Park Rendžersom 3:1 došao na samo dva boda iza Liverpula, a veoma važne bodove osvojio je i Norič protiv Vulverhemptona (2:1), čime je "vukove" poslao korak bliže Čempionšipu.

Drugi liverpulski tim Everton imao je uspeha protiv Svonsija u gostima 2:0, i to golovima Lejtona Bejnsa i Nikice Jelavića, čime se tim sa "Gudisona" približio plasmanu u Top 8.

Bolton se oporavio od šoka zbog srčanog udara Fabrisa Muambe, i savladao je Blekburn 2:1, čime je ekipa sve bliže opstanku u najjačem takmičenju.

Kasnije, Mančester Siti ima priliku da eventualnim trijumfom u Stouku preuzme čelnu poziciju makar na 48 sati, pošto Junajted u ponedeljak od 21 sat dočekuje Fulam.