SRNIĆ DEMOLIRAO VOJVODINU: Het-trikom doneo Zvezdi novu pobedu! (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli zabeležili 11. pobedu u nizu u Superligi, pošto su u derbiju kola pobedili goste iz Novog sada

• 90

Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu u odloženoj utakmici 13. kola Superlige sa 3:0. Čovek odluke bio je Slavoljub Srnić, koji je postigao golove u 38. i 60. i 77. minutu. Mogli su crveno-beli i ubedljvije da dođu do 11. pobede u nizu, da je Hugo Vieira u 32. minutu pogodio sa bele tačke.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Plavšić (od 68. Jović), Katai, Srnić (od 85. Ristić), Vieira (od 81. Sikimić).

VOJVODINA: Perić, Vasilić, Pankov, Rosić, Antić, Sekulić, Maksimović, Paločević (od 56. Babić), Ivanić, Vukčević (od 56. Stanisavljević), Ožegović.

STADION: Rajko Mitić

GLEDALACA: 15.000

SUDIJA: Nenad Đokić

Zvezda je prva zapretila u prvom poluvremenu kada je Vieira u 4. minutu zapretio posle gužve u kaznenom prostoru posle slobodnog udarca koji je izveo Katai. Ipak, Portugalac nije najbolje zahvatio loptu glavom i Perić je bez problema intervenisao. Već u sledećem napadu Vojvodina je imala veoma ozbiljnu priliku kada je Ožegović izašao sam pred gol Kahrimana, ali je čuvar mreže crveno-belih skratio ugao i sačuvao svoj gol.

Nekoliko minuta kasnije Novica Maksimović je oprobao šut iz velike daljine. Kahriman je cenio loptu, ali je to moglo da ga košta, pošto je fudbaler Vojvodine pogodio spoljni deo stative.

Bilo je to sve od Novosađana u prvom poluvremenu, pošto je Zvezda od tada preuzela inicijativu. Nekoliko pokušaja imao je Katai, ali je prva ozbiljnija prilika Zvezde viđena u 32. minut. Najbolja moguća prilika - pošto je sudija Đokić dosudio penal pošto je Maksimović igrao rukom na gol liniji, posle šuta Ibanjeza.

Ipak, Perić je pročitao gde će Vieira da šutira i sačuvao je mrežu. Ipak, već posle 6. minuta morao je da vadi loptu iz mreže, pošto je Slavoljub Srnić doveo Zvezdu u vođstvo. Vieira se donekle iskupio za promašeni penal, odlično je asistirao Srniću, spojio ga sa golom, a krilo Zvezde je rutinski poslalo loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je Zvezda krenula ofanzivnije, imala je nekoliko dobrih pokušaja u uvodnih 10 minuta drugog dela igre. Vojvodina je u 58. minutu imala najveću priliku na utakmici. Ožegović je izašao sam pred Kahrimana, imao je stopostotnu šansu, ali je šutirao pored stative.

Ko zna kako bi se završila utakmica da je Zvezdino dete zatreslo mrežu i izjednačilo na Marakani. Usledila je kazna samo dva minuta kasnije. Srnić je ponovo zatresao mrežu. Postigao je gol na asistenciju Kataija, koji je zabeležio sedmu asistenciju ove sezone.

Neverovatno veće Srnić je upotpunio trećim golom, za koji velike zasluge ima Luka Jović, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Krenuo je ka golu svom snagom, izdržao je nekoliko duela sa igračima Vojvodine i odlično zavrnuo na drugu stativu, gde je Srnić uklizao i poslao loptu u praznu mrežu.

Zvezda je posle 11. pobede u nizu osvojila ukupno 38 bodova i ima čak 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Borac, a 14 u odnosu na Partizan. U narednom kolu Zvezda dočekuje Borac u derbiju kola u kome se sastaju prvoplasirani i drugoplasirani tim na tabeli.