Čukarički ispao u Kupu, Voša prošla lukavim slobodnjakom (VIDEO)

OFK Beograd sa 5:0 ispratio Donji Srem kući * Golubovi bolji od Bežanije * Jagodina rutinski

• 1

Super liga i Prva liga - razlika postoji! To su pre svega dokazali OFK Beograd, Jagodina i Spartak iz Subotice koji su obezbedili četvrtfinale Kupa Srbije pobedama nad timovima koji su rang ispod.

Romantičari su sav svoj bes iskalili protiv Donjeg Srema, tima koji je svojevremeno na Karaburmi igrao svoje superligaške mečeve. Ubedljivih 5:0 za OFK, a sve je već bilo rešeno nakon pola sata igre.

Andrić i Škrbić pogađali su u 4. odnosno 17. minutu, Pejović je bio precizan u 25. minutu, dok su Cuckić i Šalipur u u 71. i 83. minutu završili posao. Vredi pomenuti da je peti gol Romatičara ustvari autogol fudbalera Donjeg Srema.

Jagodina je rutinski sa 2:0 savladala BSK iz Borče. Strelac vodećeg gola bio je Savković u 14. minutu, da bi plasman u narednu rundu overio Ivanović na samom kraju meča.

Spartak jeste u 89. minutu postigao treći gol u pobedi nad Bežanijom rezultatom 3:2, ali su svpoj drugi primil dva minuta ranije. tako da Golubove treba pohvaliti za brzo povratak u meč. Mrkela je načeo goste u 14. minutu, a bivši napadač Partizana Bogunović je u 35. povisio na 2:0.

Bežanija je preko Milića smanjila na 2.1 u 45. minutu, a isti igral je u 87. izjednačio rezultat. Ipak, da se u subotici ne igraju penali pobrinuo se Farkaš golom u 89. minutu.

Vojvodina je do plasmana među osam najboljih prošla zahvaljujući golu Babića iz slobodnjaka u 77. minutu, dok je Čukarički izgubio u Ivanjici na penale. Najpre je Ađuru pogodio za 1:0 u 15. minutu, da bi Mirosavljević u 51. izjednačio na 1:1. U penal seriji bilo je 4:3 za domaći tim.