Saletu pobeda posle drame, Duda pao u Rusiji

Kompletirano je drugo kolo E i F grupa Top 16 faze Evrolige

• 3

U neizvesnoj završnici, košarkaši Panatinaikosa savladali su Unikahu rezultatom 68:66 u drugom kolu Top 16 faze Evrolige.

Džejms Feldin je postigao trojku na 12 sekundi do kraja, a na sreću publike u OAKA areni Smit je promašio šut za pobedu.

Najbolji pojedinac u ekipi Saše Đorđevića bio je veteran Dimitris Dijamantidis sa 17 poena i sedam asistencije. Saša Pavlović je postigao 10, a Miroslav Raduljica 6, koliko i Ognjen Kuzmić koji je još dodao sedam skokova.

Na drugoj strani je Smit ubacio 22 poena, dok je Nemanja Nedović za 12 minuta na terenu ubacio dva poena.

Ranije je Efes doživeo prvi poraz u Krasnodaru od Lokomotive 78:77.

Ekipa Dušana Ivkovića je nakon prve četvrtine imala rezultatski plus od osam poena, ali su domaći do kraja poluvremena imali priključak.

U četvrtoj četvrtini su pogotovo bili bolji domaći, a najbolji pojedinac bio je Dilejni sa 25 poena, a po 16 su ubacili Rendolf i Uertel.

Panatinaikos - Unikaha 68:66

Tabela: Fenerbahče 2-0, Lokomotiva 2-0, Unikaha 1-1, Anadolu Efes 1-1, Panatinaikos 1-1, Cedevita 1-1, Darušafaka 0-1, Crvena zvezda 0-2.

Brose Basket - Žalgiris 96:63

Tabela: Olimpijakos 2-0, Brose Basket 1-1, Laboral Kuća 1-1, CSKA 1-1, Barselona 1-1, Real Madrid 1-1, Himki 1-1, Žagiris 0-2.