Dan kada je Saša Ilić podigao svoj prvi trofej u Kupu (VIDEO)

Kapiten crno-belih te 1998. godine odigrao svih 90 minuta u pobedi protiv Obilića

• 4

Saša Ilić je u sredu osvojio svoj 15. trofej u karijeri, nakon što je Partizan u finalu Kupa savladao Javor rezultatom 2:0.

Ukupno 4. Kup, a na današnji dan pre 18 godina legendarni vezista je podigao svoj prvi trofej u ovom takmičenju. Godinu dana ranije osvojio je i prvenstvo tadašnje Jugoslavije.

Partizan je tog 13. maja igrao revanš meč finala Kupa protiv Obilića. Crno-beli su u gostima odigrali 0:0, a u Humskoj su slavili rezultatom 2:0.

Strelci su bili Viktor Trenevski u 24. minutu i Goran Obradović u 53. minutu, dok je Ilić igrao svih 90. minuta.

Partizan je te sezone završio treći u prvenstvu, a u Kupu su najpre izbacili užičku Slobodu u 1/16 finala (0:3), zatim Rad u dvomeču (3:0, 2:0), u četvrtfinalu su bili bolji od Čukaričkog (5:2, 3:1) i u polufinalu od Vojvodine (4:1, 0:1).