Ronaldo promašio penal, Belgija postigla osam golova! (VIDEO)

Kapiten Portugalije sa dva gola doprineo lakoj pobedi protiv Letonije

• 0

Reprezentacija Portugalije upisala je očekivanu pobedu protiv Letonije u kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji rezultatom 4:1, a u centru pažnje bio je lider selekcije sa Pirineja Kristijano Ronaldo.

As Reala doprineo je ubedljivoj pobedi sa dva gola, a izmakao mu je het-trik s obzirom na to da je promašio penal.

Ronaldo je prvi gol postigao upravo sa "bele tačke" u 28. minutu, potom je u 59. bio neprecizan sa 11 metara, i taj trenutak kao da je zbunio i usporio aktuelne evropske prvake, pa su Letonci, preko Zjuzinsa (67), na iznenađenje svih na stadionu, izjednačili.

Međutim, egal nije dugo trajao.

Već u 70. minutu Karvaljo je vratio prednost na stranu Portugalije, a uvećao je Ronaldo pet minuta pre kraja.

Konačnih 4:1 postavio je Alves u 90+2. minutu.

Portugalija je druga u grupi B, sa tri pobede i porazom, iza Švajcarske koja ima "četiri od četiri".

Najubedljiviju pobedu u nedelju ostvarila je Belgija koja je do vrha napunila mrežu nejake Estonije - 8:1!

Meunijer, Mertens, Azar, Karasko, Klavan (ag), Mertens i Lukaku (dva puta) pogađali su kao na treningu mrežu protivnika koji posle pet utakmica ima gol razliku 5:15!

Belgijanci su na čelu grupe H sa maksimalnih 12 bodova.