≫

KRALJ JE MRTAV, ŽIVELA ZVEZDA: Posle Barse i Makabija, Beograd progutao Real! (FOTO) (VIDEO)

Crveno - beli stigli do šeste pobede u Evroligi tako što su srušili Real sa 82:70

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su odličan meč i srušili kralja u Pioniru. Crveno-beli su pobedili Real Madrid sa ubedljiom razlikom 82:70 u 14. koli Evrolige.

VELIKO BRAVO ZA JOVIĆA: Dončiću je trebala pomoć, a Zvezdin košarkaš je ovim gestom zaslužio aplauz! (VIDEO)

Zvezdi je ovo šesta pobeda u Evroligi uz osam poraza, a sledeće nedelje dočekuju šampiona Evrope, CSKA.

Posle samo sedam dana još jedan šampion Evrope je pao u Pioniru. Posle Makabija, koji je ubijen sa 25 razlike Zvezda je zgazila i Real, a vodila je u jednom momentu sa 17 poena viška.

- Čestitke igračima na odličnoj partiji i pobedi. navijači, naravno, napravili ambijent o kojem će se pričati.Kad se dobije Real, navijačka strast se diže do maksimuma.Ali, mi moramo biti trezveni.

- Odigrali smo odlično u oba pravca. Nije bilo jednostavno. Bili smo čvrsti u odbrani, možda smo izgubili neke lopte na stratzu koje su im dale lake poene. Ali, iskontrolisali smo to i došli do prednosti i održali je do kraja - rekao je Radonjić posle meč.

PAKLENA ODBRANA SRUŠILA KRALJA

Ključni momenti meča bili su polovinom druge četvrtine kada je Zvezda napravila bitnu razliku.

Real je imao prednost 22:25, a onda je usledila serija 14-0 Zvezde kojom su prelomili meč i otišli na 36:25 ili plus 11.

Briljirali su u tim momentima Simonović i Gudurić, ali je ceo tim odigrao odličnu odbranu iz koje su sevale kontre posle ukradenih lopti.

Drugi bitan period utakmice desio se na početku četvrtog perioda. Tokom treće četvrtine Zvedza je održavala prednost od četiri do osam poena 55:47, ali je na kraju završila teću deonicu sa plus 11 62:51.

Na početku četvrte četvrtine Zvezda je sa dve dobre odbrane, a zatim trojkom Simonovića i koševima Gudurića otišla na maksimalnih plus 16 67:51 u34. minutu. Već tada se videlo da je ovaj meč gotov.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Marko Simonović sa 20 poena, Gudurić je ubacio 12, Jović i Kuzmić po 11 koševa.

CRVENA ZVEZDA: Volters 5, Dangubić 4, Mitrović 4, Lazić 5, Dobrić, Simonović 20 (3-7 za tri), Rakićević,  Dženkins 6, Gudurić 12 (2-4 za tri, 3 sk) Jović 11 (6 as) Kuzmić 11 (8sk) Bjelica 4.

REAL MADRID: Rendolf 5, Drejper 6, Noćioni 1, Dončić 3, Rejes 4, Ajon 4, Kerol 8, Hanter 2, Ljulj 12, Tomkins, Suarez.

Šta reći samoj utakmici. Odlučila je agresivna odbrana Zvezde i skok u napadu koji im je dao nove šanse za poene.

Takođe, bodreni navijačima crveno-beli su odigrali kao u transu. Lazić je zatvorio Drejpera, Simonović je dominirao u iznuđivanju faula u napadu i ukradenim loptama, a zatim je u napadu zatrpao "kralja" sa 20 poena.

Osim prve četvrtine koja je bila egal 20:19 ostalih 30 minuta Zvezda je dominirala kako u odbrani, tako u skoku i šutu.  Zvezda je šutirala trojke 40 % a Real samo 29,6%..

Madriđani su imali bolji šut za dva poena, ali se to nije pokazalo kao ključno. Ključ pobede Zvezde je bila odbrana i timska igra.

Barselona - Emporio Armani 21.00

TABELA: CSKA 12-1, Olimpijakos 9-4, Baskona 9-4, Real Madrid 9-5, Panatinaikos 8-5, Fenerbahče 8-5, Anadolu Efes 7-7, Crvena zvezda 6-8, Makabi 5-8,  Barselona 5-8, Žalgiris 5-9, Uniks 5-9, Brose 4-9, Emporio Armani 4-9, Galatasaraj 4-10