MARTINOVIĆ VODI STEAUU: Sigurni Liverpul, Inter, Lacio i PSV

Naš internacionalac utabao put ka Ligi Evrope. Strelac i Tomislav Pajović. Kanonada Bilbaa, Gruzijci pred istorijskim uspehom

• 0

Nije bilo šokatnih rezultata u prvim mečevima plej - of runde Lige Evrope, ali jeste golova srpskih internacionalaca.

Junak u pobedi Steaue u Litvaniji protiv Ekranasa bio je Novak Martinović. On je u 36. minutu doneo prednost Rumunima koju je kasnije samo potvrdio Popa, pa je rumunski gigant jednom nogom već u grupnoj fazi.

Dojučerašnji fudbaler Rada Tomislav Pajović golom je izjednačio protiv Marseja kao član Šerifa, ali moldavski šampoion nije izbegao poraz na svom terenu (2:1).

Inter je očakivano slavio u Rumuniji protiv Vasluija, iako trener Stramaćoni nije izveo najjači sastav na teren. Golovi Kambijasa i Palasija učinili su da revanš u Milanu bude puka formalnost.

Liverpul je slavio u Edinburgu protiv Hartsa autogolom Vebstera u 78. minutu.

Sav posao oko plasmana u grupe završili su PSV i Lacio. Tim iz Ajndhovena je u 2. minutu načeo Zetu u POdgorici, na kraju je glavni grad Crne Gore napustio sa ča pet golova prednosti (5:0).

Lacio je očekivano pobednički prošao kroz Sloveniju. Ernanes i Klose su pogodili za pobedu protiv Mure.

Meč u Solunu između PAOK-a i bečkog Rapida su obeležili veliki incidenti na tribinama pre utakmice, a Grci su i pored primljenog gola u 26. minutu, sa igračem manjem uspeli nda steknu prednost pred odlazak u Beč (2:1).