• 0

OHRABRENJE ZA PARTIZAN: Rubin ispao od drugoligaša u ruskom kupu

Jenisej iz Krasnojarska, eliminisao u šesnaestini finala Kupa Rusije 2:1 branioca trofeja i protivnika Partizana u H grupi Lige Evrope

• 0

Crno-beli ako žele da pobede Rubin u Ligi Evrope narednog četvrtka treba da odigraju samo kao ruski drugoligaš.

Jenisej iz Krasnojarska, eliminisao je u šesnaestini finala Kupa Rusije 2:1 branioca trofeja i protivnika Partizana u H grupi Lige Evrope, Rubin iz Kazanja.

Da li su igrači Rubina potcenili protivnika ili su fudbaleri drugoligaša Jeniseja bili posebno nadahnuti, tek trijumf autsajdra po igri bio je i ubedljiviji od onog što piše na semaforu. Uz frenetičnu podršku sa tribina domaćini su golovima Sitdikova u 19. i Nikitina u 29. minutu stvorili do poluvremena osetnu prednost protiv indisponiranog rivala.

U nastavku Rubin je krenuo ofanzivnije, ali njegovi napadi bili su jalovi sve do trećeg minuta nadoknade vremena kada je Davidov konačno zatresao mrežu protivnika.

Jenisej će u osmini finala igrati protiv SKA Energije iz Habarovska koji je takođe napravio iznenađenje pobedom nad članom ruske Premijer lige Amkarom iz Perma takođe 2:1, dok se ekipa iz Kazanja okreće crno-belima i Ligi Evrope.