SERIJA A: Di Natale srušio Romu, Napoli minimalcem protiv Kjeva

Udineze je gubio 0:2, ali je uspeo da preokrene i pobedi "vučicu" 3:2, Hamšik se potrudio da bodovi ostanu u Napulju

• 0

Fudbaleri Rome i Udinezea zamalo su podelili bodove na "Olimpiku" u utakmici devetog kola Serije A. Iako je do sredine delovalo kao da će "vučica" pojesti gostujuće "zebre", na kraju je na semaforu ipak  stajalo 2:3.

Izgledalo je da će bodovi ostati u Rimu posle dva gola za svega tri minuta, koje je postigao Argentinac Erik Lamela u 22. i 24. minutu. Ipak, gosti iz Udina se nisu tako lako predavali. Domici je u 32. minutu smanjio vođstvo domaćih, a izjednačujući gol postigao je Antonio di Natale. Do kraja meča igralo se tvrdo, ali su nervozniji ipak bili domaćini. U 88. minutu Di Natale, svojim 13. golom protiv Rome, postavlja konačan rezultat. Domaćini su utakmicu završili sa igračem manje, jer jer Takcidis ekspresno dobio dva žuta kartona!

Ovo je sjajnom Di Nataleu bio 157. gol od kada je pre deset godina zaigrao u Seriji A, što je najviše postignutih golova jednog strelca u pomenutom periodu.

U Napulju su slavli domaćini. Golom Hamšika u 58. minutu Napoli je uspeo da savlada Kjevo minimalnom pobedom, koja je ujedno bila i osma uzastopna na domaćem terenu. Rekord od 11 utakmica dobijenih kod kuće je iz decembra 1989. godine, kada su Napolitanci uz Maradonu osvojili drugi Skudeto.