PRIMERA: Falkao petostruki strelac u gaženju La Korunje! (VIDEO)

Konačnim rezultatom 6:0 Atletiko Madrid savladao je La Korunju, što je delo nogu Radamela Falkaa, koji je prestigao Kristijana Ronalda na listi strelaca i sada je drugi

• 2

Fudbaleri madridskog Atletika zabeležili su i devetu pobedu na svom "Visente Kalderonu" ove sezone u Primeri, pošto su bez ikakvih problema savladali Deportivo La Korunju 6:0.

Ovaj meč je, naravno, obeležio napadač Radamel Falkao, koji je postigao čak pet golova, ukupno 16. u prventsvu, pretekavši tako Kristijana Ronalda na listi strelaca, koji je postigao 13. Prvi je i dalje Leo Mesi sa 21. golom.

Oslabljeni gosti su prvi nametnuli svoj ritam - u prvih deset minuta imali su čak četiri kornera, ali se Atletiko za to vreme razbudio da počne sa svojom ubedljivom igrom. Prvo je Dijego Kosta u 23. minutu matirao golmana, a onda je usledila i čalorija Radamela Falkaa.

Valeron je imao šansu da glavom izjednači rezultat, ali je njegov šut zaustavila stativa. Kolumbijac je u 28. minutu povisio na 2:0, i potom na asistenciju Turana poslao projektil za ubedljivu prednost sa kojom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu "jorgandžije" su održavale svoj rezultat, a u 64. minutu nastavili sa demoliranjem. Sudija je tada dosudio penal, koji je uspešno realizovao, jel'te, Falkao. Samo četiri minuta kasnije, La Korunja se potpuno pogubila i nije uspela da odbrani jedan silovit kontranapad. Golman je uspeo da odbrani šut, ali je lopta završila iza njegovih leđa, gde se na mestu ponovo našao - Falkao!

Kolumbijac je nadmašio svoj lični rekord od četiri gola iz aprila 2011. na utakmici između Porta i Viljareala. Da može da pogađa iz koje god situacije pokazao je i svojim petim golom, kada ga je protivnički igrač doterao praktično do gol-auta, ali se on na maestralan način izvukao i uspeo da upiše i svoj peti gol.

Ovim porazom se La Korunja zalepila na poslednje mesto Primere, a Atletiko nastavlja poteru za Barsom, koja u poslednjem nedeljnom meču igra protiv neugodnog Betisa.