SERIJA A: Kakav trijumf Bolonje nad Napolijem! (VIDEO)

Poraz Napolija 3:2 bio je prvi ove sezone kod kuće, a u konkurenciji najlepših golova sigurno će se naći volej igrača Bolonje Konea

• 0

U fenomenalnom meču 17. kola Serije A, fudbaleri Napolija poraženi su na svom "San Paolu" od ekipe Bolonje rezultatom 3:2.

Već u 10. minutu, Bolonja je šokirala navijače domaćih. Asistenciju Ćerubina Manolo Gabijadini pretvorio je u pogodak za minimalno vođstvo. Napolitanci su se probudili i u nekoliko navrata zapretili golu gostiju, ali Kavani, Behrami i Insinje su bili neprecizni do kraja poluvremena.

Napoli se u nastavku obrušio na gol Bolonje, a mrežu je konačno zatresao u 50. minutu, kada je Gamberini postigao gol. Umalo da Napoli minut kasnije preko Đilardinovog šuta glavom, ali se lopti na putu do gola isprečio jedan njegov saigrač. Najbolji strelac Napolija Kavani je potom u 58. minutu imao stopostotnu priliku, ali je golman Agliardi odlično intervenisao.

Urugvajac se za propuštenu šansu iskupio u 70. minutu, kada glavom pogađa za preokret. Taman kad su Napolitanci pomislili da su se izvukli, u 86. minutu posle centaršuta Garcisa, Pangiotis Kone je fantastičnim volejem, pogodio za 2:2.

Na "San Paolu" je usledila šok i neverica tri minuta kasnije kada je Portanova postavio i konačan rezultat.

Ovo je bio prvi poraz Napolija kod kuće, zbog kog će ostati na trećoj poziciji. Bolonja je sa ova tri boda sada 13. na tabeli.