SERIJA A: Viola razbila Sijenu, Juve lako sa Atalantom, Milan u seriji (VIDEO)

Nedeljni mečevi 17. kola Serije A počeli su u Firenci, gde su "ljubičasti" lako savladali Sijenu (4:1). Juventus je bez većih problema razbio Atalantu (3:0), dok se Milan malo mučio sa Peskarom, ali je na kraju ipak stigao do pobede uz dva autogola gostiju (4:1)

• 0

Fudbaleri Fiorentine savladali su Sijenu (4:1)  u prvom nedeljnom meču 17. kola Serije A.

Na otvaranju nedeljnih mečeva briljirao je veteran Luka Toni, koji je sa svoja dva gola otpočeo goleadu Viole u 16. minutu i zatvorio u 79. minutu. U periodu između da se upušu u strelce uspeli su i još jedan vremešni veznjak David Pizaro, koji je  u 18. minutu bio precizan s bele tačke, dok je u 44. minutu Alberto Akvilani doveo svoj tim u ubedljivo vođstvo 3:0, sa kojim se otišlo na poluvreme.

Sijena je i posle ovog kola ostala zakovana za dno tabele sa samo 11 bodova, ali treba napomenuti to da momci iz Toskane od početka prvenstva imaju minus od šest bodova.

Juventus je bez većih problema savladao ekipu iz Bergama (3:0). Atalantu je načeo crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić već posle dva minuta igre. Ubrzo je bilo i dva gola prednosti za "Staru damu" kada je Pirlo povisio u 14. minutu, a konačnih 3:0 bilo je već u 27. minutu, kada je Klaudio Markizio postigao svoj peti gol ove sezone u dresu Juventusa.

Milan je u seriji pobeda pošto je na svom terenu lako savladao ekipu Peskare (4:1). Goleadu je otpočeo Antonio Noćerino koji je bio strelac, kako se to u fudbalskom žargonu kaže, već u prvom minutu. Posle toga su usledila tri gola gostiju od kojih je samo jedan bio u mreži Milana. Dva autogola postigli su Abruskati i Džonatas, dok je Terlici uspeo jedini da pogodi protivnički gol.

Konačnih (4:1) postavio je najbolji igrač i strelac "roso-nera" Stefan El Šaravi u 81. minutu svojim 14. golom u sezoni, koliko je postigao i Andrej Ševčenko u sezoni 2003/2004 posle isto odigranih 17 mečeva.

Roma je prekinula svoju seriju dobrih rezultatia u Veroni, gde je izgubila od Kjeva minimalnim rezultatom (1:0). Jedini gol na meču postigao je iskusni veteran Serđo Pelisijer tri minuta pre kraja utakmice.

Ubedljivu pobedu zabeležile su i "mlekadžije", koje su na svom terenu u Parmi savladale Kaljari (4:1). Belfodila je briljirao na meču sa dva pogodka.

Đenova je bez suspendovanog kapitena Boška Jankovića uspela da dođe samo do boda protiv Torina (1:1).

Poslednji meč dana igra se u Napulju, gde Napoli od 20.45 sati dočekuje Bolonju.