PREMIJER: Čelsi prekinuo nepobedivost Stouka, VBA treći poraz zaredom (VIDEO)

Džonatan Volters postigao je dva autogola i doneo Čelsiju kapitalnu prednost pre konačnih 4:0. Vest Bromvič nastavio je sa porazima. Ovog puta je bio bolji "fenjeraš" Reding posle preokreta (3:2). Vila nastavila crnu seriju, meru uzeo i Sautempton (1:0)

• 0

Zasad najbolji meč 22. kola Premijer lige viđen je u Redingu, gde je domaći istoimeni klub posle velikog preokreta na svom "Madejski stadionu" savladao Vest Bromvič Albion (3:2).

Najveće iznenađenje ove sezone VBA sjajno je otvorio utakmicu, pa je poveo već u 19. minutu golom Romela Lukakua, koji je kasnije i povisio na dva gola razlike u 69. minutu. Činilo se da će gosti najzad prekinuti seriju od dva poraza, ali onda su "fenjeraši" postigli tri gola za osam minuta.

Prvo je Kebe u 82. minutu smanjio prednost, La Fondre je zatim s bele tačke izjednačio na 2:2, a konačnu pobedu i beg sa poslednjeg mesta Redingu je doneo Pavel Pogrebnjak golom u 90. minutu.

Čelsi je naneo Stouku vrlo ubedljiv poraz (4:0) i prekinuo njihovu seriju od 17 mečeva bez poraza na njihovoj "Britaniji". Možda za taj poraz nije toliko kriv Čelsi koliko jeste igrač jedne od najboljih odbrana Premijer lige Džonatan Volters, koji je postigao čak dva autogola.

Volters je ušao u sada veliku trojku, koja je postigla po dva autogola na utakmici. Pre njega su to samo uspeli Liverpulov Karager i Sanderlendov Proktor.

Volters je načeo svoju ekipu u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a zatim je ubacio još jednu loptu u sopstvenu mrežu u 62. minutu. Tri minuta posle toga Frenk Lampard bio je precizan s bele tačke, a to je ujedno bio i njegov 194. gol za Čelsi i sada je ispred njega samo Tambling, koji je bio strelac 202 puta za "plavce".

Stouk je dokusurio Eden Azar u 73. minutu i Čelsi je ovom pobedom prišao na samo četiri boda Mančester sitiju, koji svoj meč 22. kola igra sutra protiv Arsenala.

Zanimljivo je to što su dva meča u kojima su se očekivali golovi završeni bez njih, Everton - Svonsi i Norič - Njukasl.

Sanderlend je ostvario ubedljivu pobedu nad Vest Hemom 3:0.