PRIMERA: Real na "Mestalji" ponizio Valensiju, Đukić vezao drugu pobedu

Domaćini su u Osasuni, Valjadolidu i Madridu bili maksimalno negostoljubivi, pa se gosti vraćaju bez ijednog boda i sa samo jednim datim golom

• 0

Derbi Valensija - Real... Ni d od derbija! Na "Mestalji" su igrala dva pomenuta tima, ali su navijači domaćih, osramoćeni, počeli da napuštaju stadion posle prvih 45 minuta. Real je 5:0 (5:0) ponizio Valensiju!

Nestvarna predstava viđena je na terenu "Mestalje". Predstava u kojoj su igrali samo Madriđani, gde igrači Valensije nisu bili ni statisti. Di Marija i Kristijano Ronaldo se ni hodnicima na "Bernabeuu" ne šetaju kako su to radili na travi stadiona u Valensiji.

Real je poveo u 9. minutu golom Iguaina, a tada niko nije verovao da će svedočiti potopu. Kanonada je počela deset minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Di Marija nagovestio krah. Minut posle njegovog gola, Ronaldo je prednost povećao na 3:0, da bi isti dvojac do kraja prvog dela naterao logističare u Valensiji da na semafor ukucaju 0:5.

U nastavku meča, očekivano, gosti su "podigli ručnu" i poštedeli igrače Valensije veće sramote.

U senci derbija na "Mestalji" ostale su utakmice u kojima su domaćini ostvarili stopostotan učinak. Valja pomenuti to da je Valjadolid trenera Mirosalava Đukića i Antonija Rukavine 2:0 pobedio Saragosu, čime su ostvraili drugu pobedu u nizu.

Atletiko je na svom "Visente Kalderonu", kao i Valjadolid, rezultatom 2:0 dobio Levante, a nijedan gol nije dao El tigre - Radamel Falkao. Tri nova boda za "jorgandžije" doneli su Adrijan i Koke.