PREMIJER: Kiks Totenhema, Čelsi bolji od Vest Hema, uz 200. gol Lamparda! (VIDEO)

"Pevci" poraženi od Fulama 0:1 na svom terenu, presudio im Berbatov, što je iskoristio Čelsi da pobedom protiv Vest Hema 2:0 izbije na treće mesto

• 0

U Premijer ligi je pitanje šampiona praktično rešeno, ali borba za izlazak u Evropu, prvenstveno Ligu šampiona, doneće još dosta uzbuđenja.

Totenhem je na svom "Vajt Hart Lejnu" porazom protiv Fulama 0:1 napravio veliki korak unazad što se tiče evropskih ambicija. "Pevcima" je to drugi uzastopni poraz, a presudio im je njihov nekadašnji golgeter, Bugarin Dimitar Berbatov, pogotkom u 52. minutu.

Kiks Totenhema iskoristio je Čelsi, koji je takođe za protivnika imao londonski klub Vest Hem, na svom "Stamford bridžu". Čelsi je rano došao do vođstva, i to jubilarnim 200. golom Frenka Lamparda u 19. minutu. Azar je u 50. minutu duplirao prednost i kraj je već mogao da se nasluti. Vest Hem je jesenas "uzeo meru" šampionu Evrope, ali ovog puta nije bio ni blizu takvog podviga.

Čelsi je ovom pobedom izbio na treće mesto sa bodom više od Totenhema i nije daleko ni od Mančester sitija. Za četu Rafe Beniteza imperativ je da se razočaravajuća sezona spase koliko može, a direktan plasman u evropsku elitu bio bi pristojna uteha.

Vigan je uhvatio jedan od poslednjih vozova u borbi za opstanak pobedom nad Njukaslom 2:1. Domaćini su rano poveli preko Bosežura, izjednačio je Santon u 72. minutu, a uzbudljivu završnicu ukrasio je  Kone pobedonosnim golom u 90. minutu.

U prvom nedeljnom meču Sanderlend i Norič remizirali su 1:1.