• 0

Podvig Seltika, Milan, Viktorija i Sosijedad u Ligi šampiona! (VIDEO)

Škotski klub u finišu stigao do 3:0 i eliminacije Šahtojora Kargandi. Zenit ponovo savladao Pasoš de Fereiru, ovog puta 4:2, Milan 3:0 protiv PSV-a, pobede Viktorije i Liona.

• 0

Dobili smo i preostale učesnike Lige Šampiona, to su Zenit, Milan, Viktorija Plzen, Sosijedad i Seltik koji je napravio podvig protiv kazahtanskog Šahtjora izborivši trijumf 3:0 u nadoknadi, posle o:2 u prvom meču.

Zenit je prvi dovršio ono što je započeo prethodne sedmice, savladavši i u revanšu ubedljivo Pasoš de Fereiru 4:2. Briljirao je Dani sa dva gola, a naročito je drugi bio prelep, fantastičan lob udarac sa ivice kaznenog prostora. U strelce su se još upisali Buharov i povratnik Aršavin iz penala za klub iz Sankt Peterburga, dok su za portugalsku ekipu golove postigli Manuel Žoze, pravom "bombom" sa oko 30 metara i Karlao.

Milan je u revanšu odigrao sasvim solidno protiv PSV-a i obezbedio očekivan prolaz u elitu. "Rosoneri" poveli su odličnim udarcem Boatonga u devetom minutu, na 2:0 povisio je Baloteli u 55. minitu i to je bio 13 gol tamnoputog fudbalera u 16 nastupa za klub. Goste je dokusurio Boateng svojim drugim golom u 77. minutu.

U Glazgovu drama, Seltik je jurio 0:2 iz prvog meča i do 48. minuta stigao prednost kazahstanskog Šahtjora Karagandi. Škoti su poveli u nadoknadi tokom prvog poluvremena preko Komonsa, a takoreći samo što je počelo drugo poluvreme Grk Samaras povisio je na 2:0. Odluka je pala u drugom minutu nadoknade kada je Forest doneo plasman u Ligu šampiona.

Viktorija iz Plzena u Mariboru je znalački sačuvala kapital iz prvog meča, a gol Tecla već u trećem minutu svakako je pomogao. Klub iz Češke već treću godinu zaredom izborio se za mečeve sa kontinentalnom elitom.

Sosijedad je pokazao da uspeh u Lionu nije bio slučajan, pogodak Vele u 67. minutu otklonio je sve dileme koje su možda postojale i potvrdio prolaz tima iz San Sebastijana a isti igrač u 91.postavio je konačnih 2:0 posle sjajnog solo prodora.