≫

Penal Superliga Srbije: Sudije "krečile" kao nikad, navijači ironično tražili još protiv svog kluba (VIDEO)

Na 8 utakmica videli smo 7 jedanaesterca u 35. kolu elitnog ranga srpskog fudbala

• 1
Petar Piper, sudija koji je ove sezone na 19 utakmica dosudio 8 penala; Foto: MNPress

Kako se bliži kraju srpsko fudbalsko prvenstvo, tako na terenima Superlige sve više "pljušte" penali! U 35. kolu bilo ih je rekordnih 7, na 8 mečeva. Samo na dve utakmice nije pokazano na belu tačku, i to na jedinoj na kojoj nije bilo golova (Mladost - Mačva) i Partizan - Napredak (2:2).

Na svim ostalim arbitri su pokazivali na jedanaesterac, a samo jedan nije iskorišćen (na utakmicama Čukaričkog i Voždovca).

Bilo je svakako situacija oko kojih nije bilo dileme, ali i nekih prilično sumnjivih i u najmanju ruku diskutabilnih penala.

I navijači su se uključili u čitavu penal ludnicu, pa su pristalice Zemuna su u Surdulici, nakon drugog penala protiv njihovog tima, ironično skandirali "Hoćemo penal za Radnik".

Na nekim utakmicama penali i nisu preterano mnogo odlučivali, ali nekima su pomogli da dođu do bodova spasa, bodova u borbi za titulu, a Borac je recimo penal u 90. minutu izbacio u drugu ligu.

U nastavku pogledajte i na kojim su sve utakmicama suđeni penali i procenite da li su oni postojali:

SVI PENALI U 35. KOLU SUPERLIGE

Crvena zvezda - Spartak 4:0 (penal za Zvezdu u 35. minutu koji je Joveljić realizivao, sudija Bojan Nikolić)

Čukarički - Voždovac 2:1 (penal za Čukarički u 59. minutu koji je promašio Docić, sudija Milorad Mažić)

Radnički Niš - Vojvodina 5:0 (penal za Radnički u 57. minutu koji je realizovao Pavkov) - Sudija je bio Petar Piper, koji je ove sezone na 19 mečeva Superlige svirao 8 penala)

Radnik Surdulica - Zemun 2:1 (dva penala za Radnik, u 35. i 61. minutu, oba je realizovao Zlatanović, sudija Novica Anđelovski)

Bačka - Javor 4:0 (penal za Bačku u 10. minutu, koji je realizovao Bjeloš, sudija Zoran Široki)

Borac - Rad 1:2 (penal za Rad u 90. minutu, koji je realizovao Volkov, sudija Lazar Lukić)