• 0

Preokret, ČETIRI penala, dva promašena, pobeda Bačke: Već imamo najluđi superligaški meč ove sezone!

Buran je bio mali vojvođanski derbi u okviru 3. kola

• 0

Fudbaleri Bačke i subotičkog Spartaka odigrali su verovatno "najluđu" utakmicu koju smo imali prilike da ispratimo, završene pobedom domaćeg tima 2:1, posle preokreta i čak četiri dosuđena penala!

Po dva su izveli i jedni i drugi, bili "polovični" sa bele tačke.

Miroslav Bjeloš je već u 13. minutu bio neprecizan sa penala, kazna je stigla od Mileta Savkovića u 45. minutu, za vođstvo gostiju i drugi gol napadača Subotičana ove sezone.

U nastavku je usledila nova "tura" uzbuđenja kakva se ne viđa često na utakmicama domaće lige.

Već u 46. minutu Makarić je izjednačio i vratio meč "na početak", a onda, u 68. minutu - još jednom je na "kreč" pokazao glavni sudija Novak Simović.

Odgovornost je preuzeo Savković, ali umesto novog vođstva Spartaka i još jednog gola prvog napadača gostiju, usledio promašaj, pa je rezuiltat ostao nepromenjen.

Konačno, u 71. minutu, sudija Simović dosudio je i četvrti penal, poslednji na meču, za Bačku ovog puta.

Micić je, za razliku od saigrača Bjeloša na startu i Savkovića nedugo pre toga, bio mirniji na udarcu, savladao golmana Spartaka i doneo preokret, ispostavilo se i pobedu ekipi Bačke, prvu u novoj sezoni.

Spartak je u prvom kolu bio bolji od Mačve.