≫

Još jedna infarkt utakmica u Seriji A: Isključeni Đuričić i Milenković, Vlahović u istoriji, Fiorentina do 3:3 u 96. minutu!

Srbi u centru pažnje meča u Emilijo-Romanji

• 1

Sasuolo i Fiorentina odigrali su dramatičnih 3:3 u meču 15. kola Serije A, koji su obeležili i srpski fudbaleri Filip Đuričić i Nikola Milenković, nažalost u negativnom smislu, ali i mladi Dušan Vlahović.

Prva dvojica se nisu proslavila golovima ili asistencijama, ali jesu nervozom i isključenjima, dok je Vlahovićeva uloga bila za anale: postao je prvi starter u istoriji Serije A, rođen posle 1. januara 2000. godine.

Đuričić je ušao sa klupe u 74. minutu, a u 86. je, posle starta za koji je dobio žuti karton, odmah zaradio i crveni zbog prigovora sudiji.

Rezultat je u tom trenutku bio 3:1 za domaći tim, pa je delovalo da isključenje Đuričića neće ugroziti pobedu ekipe iz Emilijo-Romanje, međutim fudbal je i ovog puta pokazao svu svoju čar.

Usledio je finiš u rangu onh koji su viđeni dan ranije na utakmicama Kaljari - Roma i Lacio - Sampdorija, sa infarkt završnicom.

Fiorentina je smanjila na 3:2 preko Sensija u 89. minutu, tri minuta kasnije Nikola Milenković je isključen zbog drugog žutog kartona, i saigrače koji su kidisali da izjednače, ostavio na cedilu.

Ovakva utakmica jednostavno nije mogla drugačije da se završi nego golom u 96. minutu - za 3:3!

Junak gostiju bio je Belgijanac Kevin Miralas, koji je Violi doneo novi, šesti egal u poslednjih sedam utakmica.