≫

Otkrivena tajna: Kintero dan ranije vežbao šut koji je rešio Kopa Libertadores (VIDEO)

Kolumbijac Kintero koji je "bombom" sa 16 metara postigao gol, ističe da je vežbao taj šut i čekao trenutak

• 1

Junak pobede River Plejta nad Boka Juniorsom (3:1) u finalu Kopa Libertadores bio je Kintero koji je u 108. minutu postigao pogodak za četvrti trofej Rivera u ovom takmičenju.

Prethodno je Prato u 69. minutu izjednačio rezultat posle vodećeg gola Benedeta za Boku pred kraj provg poluvremena. Tačku na sjajnu veče Rivera stavio je Martinez u 120. minutu, kada je izašao na prazan gol Boke posle kontre i činjenice da je golmna Andrada otišao da proba da izjednači.

Zanimljivo je da je Kintero otkrio u intervjuu posle meča da je zapravo vežbao taj udarac na treningu

- Znali smo da je Boka tim koji ima dobru taktiku i igra dosta fizički. Ali, borili smo se do kraja utakmice, počeli smo d apokazujemo naš kvalitet u finišu i to je donelo razliku. Što se tiče šuta, nisam mnogo razmišljao, primio sam loptu, video slobodan prostor, smirio sam je i šutnup. Inače dan pre meča vežbao sam taj šut i zamišljao da dajem gol za pobedu - rekao je Kintero.

Pogledajte sve golove sa meča River Plejta i Boke Juniors 3:1