≫

Grujić ostao bez pobede u 96. minutu, matorac Pizaro oborio rekord kao najstariji strelac u istoriji Nemačke! (VIDEO)

Bilo je zanimljivo popodne u Nemačkoj

• 0

Domaći timovi uspeli su u većini da obraduju svoje navijače u 22. kolu Bundeslige.

Hofenhajm je pitanje pobednika protiv Hanovera rešio za 15 minuta golovima Džoelintona i Belfodila, pred finiš je Demirbaj postavio konačan rezultat, dok je Volfsburg bio na identičan način ubedljiv u susretu sa Majncom.

Samo je Štutgart razočarao svoju publiku u susretu sa Lajpcigom, iako je bilo 1:1 od 16. do 74. minuta. Poulsen je tada doneo prevagu gostima, a Sabicer je postavio konačnih 1:3.

Golova nije bilo samo u susretu Šalkea i Frajburga, koji su za sada bezbedni iznad zone ispadanja, ali daleko od toga da je bilo dosadno.

Šalke je od 42. minuta igrao bez Serdara zbog direktnog crvenog kartona, u 92. je isključen i Ginter iz gostujućeg tima zbog grubosti.

Takođe, u finišu je sviran penal i VAR je to poništio, što je obradovalo domaće navijače, Frajburg je bio tim koji se ponadao najstrožoj kazni.

Za kraj, Herta i Verder su sa 1:1 podelili plen, a Marko Grujić je kao domaćin ispustio trijumf golom u 96. minutu.

Tada je veteran Klaudio Pizaro izveo sjajno slobodan udarac, ispostavilo se da je to istorijski momenat.

Pizaro je sa 40 godina i 136 dana postao najstariji strelac ikada u Bundesligi.