≫

Neverovatan derbi Junajteda i Liverpula: Četiri prinudne izmene za poluvreme, Solskjer promenio trojicu za 22 minuta (FOTO)

I na kraju konačnih 0:0, rezultat koji može da raduje i Mančester Siti

• 1

Veliki engleski derbi između Mančester junajteda i Liverpula u okviru 27. kola Premijer lige Engleske doneo je neverovatno, možda i istorijsko poluvreme, kao i konačan rezultat 0:0!

Poluvreme u kom su za 22 minute viđene četiri prinudne izmene zbog povreda - tri u Junajtedu i jedna u Liverpulu!

Ander Erera je u 21. minutu ustupio mesto Pereiri i odmah je otišao u svlačionicu, a tamo mu se četiri minuta kasnije pridružio i Huan Mata. Umesto Mate je ušao rekovalescent Lingard koji se u 43. minutu ''vratio tamo odakle je došao'' i umesto njega je ušao Sančez.

Čileanac je trebalo još ranije da uđe kada se Rašfrod požalio na povredu, ali je odlučio da idrži poluvreme.

Erera je prvi napustio teren Foto: AP/Tanjug
Mata se vrlo brzo priključio saigraču Foto: AP/Tanjug
Lingard je u 43. završio utakmicu Foto: AP/Tanjug

Mladi napadač vidno hramlje, ali će morati da stisne zube i odrigra još jedno poluvreme.

S druge strane, teren je zbog povrede u redovima Redsa napustio Roberto Firmino u 31. minutu. Staridž je ušao sa klupe.

Firmino ustupa mesto Staridžu Foto: AP/Tanjug

Meč je, na kraju, završen rezultatom 0:0 i i te kako ide na ruku Mančester Sitija koji posle kompletiranog 27. kola zaostaje samo bod za Liverpulom.

Što se tiče same igre, Junajted je možda bi i bolji rival. Lingard je u 43. minutu mogao samo da bocne loptu iznad Alisona, ali se nije najbolje snašao.

Šansu je imao i Lukaku, dok je defanzivac gostiju Žoel Matip u samom finišu postigao autogol koji je poništen zbog ofsajda. Poslednju priliku je imao Smoling u nadoknadi vremena, ali je ostao ''kratak'' na jednu ubačenu loptu.

Inače, derbi protiv Liverpula zbog povrede je propustio i Nemanja Matić.

Arsenal je sa 2:0 savladao Sautempton golovima Lakazeta i Mkitarijana u prvom poluvremenu i sada imaju bod više od Junajteda u borbi za 4. mesto koje vodi u Ligu šampiona.