Lajpcigov istorijski plasman u finale "Pokala", Švajcarac Vasilije tragičar Hamburgera

Rival "Bikova" biće bolji iz duela Verder - Bajern

• 0

Ušlo se i u samu završnicu Kupa Nemačke, u okviru kojeg je odigrano prvo polufinale završeno pobedom Lajpciga nad Hamburgerom rezultatom 3:1, čime su "Bikovi" upisali prvo finale u istoriji kluba.

Meč je odigran pred krcatim tribinama "Folksparkstadiona", drugoligaš je imao velika očekivanja, ali je na kraju slavio kvalitetniji rival i favorit u ovom meču, uz golove Skandinavaca Forsberga i Poulsena.

Gol za HSV postigao je Jata u 23. minutu, tada za 1:1, međuitim "kola su krenula nizbrdo" po domaći tim kada je momak "naše gore list", Švajcarac Vasilije Janjičić, postigao autogol za 1:2 u korist Lajpciga u 53. minutu.

Nespretno je podmetnuo nogu na proigravanje sa desne strane i poslao loptu u mrežu.

Taj trenutak olakšao je gostima posao u luci, a Forsberg je stavio tačku na pobedu u 72. minutu, uz asistenciju Lajmera.

Švedski napadač "kumovao" je i prvom golu Lajpciga, i to kao asistent Poulsenu, za rano vođstvo u 12. minutu.

Red Bul će u finalu na olimpijskom stadionu u Berlinu igrati protiv boljeg iz meča Verder - Bajern (sreda).