≫

Istorijski sumrak Ajntrahta u Leverkuzenu: Jović, Kostić i Gaćinović primili šest golova za poluvreme! (FOTO)

Težak, težak debakl tima iz Frankfurta

• 9

Polufinalista Lige Evrope Ajntraht iz Frankfurta doživeo je debakl na gostovanju u Leverkuzenu, a možda je i debakl blaga reč za ono što su sebi dozvolili u meču gde su im bili potrebni bodovi za Ligu šampiona.

Rezultat sve govori o duelu "mačke i miša" na "Bajareni", 6:1, i to za poluvreme?!

Mrežu indisponiranih gostiju redom su pogađali Haverc (2), Brant (13), Alario (23), Arangiz (28), Alario (34), Hintereger (auto-gol, 36), dok je jedini gol na ovom meču za goste dao Filip Kostić u 14. minutu kada mu je u tome pomogao Džonatan Ta.

U prvom poluvremenu navijači su videli sedam, a u drugom nijedan gol, srećom po Ajntraht koji će ovaj dan probati što pre da gurne u duboku arhivu.

Jović i Gaćinović su počeli meč sa klupe, ideja trenera Hitera bila je da ih odmori pred revanš sa Čelsijem i po potrebi ubaci ako se "zakuva" u Leverkuzenu, ali ubacio ih je da pokuša da izbegne istorijsku bruku - već u prvom poluvremenu.

Obojica su ušla u igru kad je "đavo već odneo šalu", ali nisu mnogo toga mogli protiv super raspoloženih igrača Leverkuzena.

"Pali" su i rekordi, jasno je da su igrači Bajera goleadom ispislai neke nove stranice u istoriji Bundeslige. Naime, Leverkuzen je izjednačio rekord bo broju datih golova u prvom poluvremenu: prvi i poslednji put ranije je to pošlo za rukom Borusiji Menhengladbahu u aprilu 1978. godine kada su na kraju dobili Borusiju 12:0 (6:0).

Takođe, ovo je prva utakmica u istoriji Bundeslige u kojoj je postignuto sedam golova u prvih 45 minuta.

Vredi reći i to da je posed lopte bio 84 posto na strani Bajera...