≫

Siti je šampion Premijer lige! Građani gubili, pa pregazili Brajton! Liverpul ''prvak'' samo 21 minut (VIDEO)

Izabranici Pepa Gvardiole pobedom od 4:1 odbranili titulu * Pirova pobeda Redsa za kraj sezone

• 16

Neverovatna šampionska trka u Premijer ligi je gotova - Mančester Siti je novi-stari prvak Engleske!

Građani su u meču odluke, u poslednjem 38. kolu, pregazili Brajton u gostima rezultatom 4:1 i tako su zadržali bod prednosti nad Liverpulom (98-97) koji je, takođe, slavio protiv Vulverhemptona golovima Sadia Manea - 2:0, ali su bez bez titule ostati i posle 29 godina!

BRAJTON - MANČESTER SITI 1:4

(Mari 27 - Aguero 28, Laport 38, Marez 64, Gundogan 72)

BRAJTON: Rajan - Bruno (Montoja 84), Dafi, Dank, Bernardo – Nokart, Kajal, Bisuma, Jahanbakhš (Lokadija 67) – Gros, Mari (Andone 68)

MANČESTER SITI: Ederson – Voker (Danilo 88), Kompani (Otamendi 86), Laport, Zinčenko – Gundogan, David Sila (De Brujne 78), Marez, – Bernardo Silva, Aguero, Sterling

LIVERPUL - VULVERHEMPTON 2:0

(Mane 17, 82)

LIVERPUL: Alison – Aleksandar Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson (Gomez 84) – Fabinjo, Henderson, Vajnaldum (Okslejd 88) – Salah, Origi (Milner 64), Mane

VULVERHEMPTON: Patrisio – Doerti (Traore 81), Benet, Koudi, Boli, Džoni (Vinarž 84) – Dendonker, Neves, Mutinjo (Gibs-Vajt 84) – Diogo Žota, Raul Himenez

FK Mančester Siti Foto: Guliver/Michael Regan/Getty Images

Međutim, sve oči su bile uprte u Brajton gde je lider Premijer lige otišao po svoju šestu titulu. Pehar je bio spreman, na tribinama su se čuli samo navijači Građana, a onda je u 27. minutu usledio veliki šok.

Domaći tim je imao korner posle kog je Mari skrenuo loptu u mrežu za 1:0 i mogući nagoveštaj drame. Pogotovo što je i na Enfildu bilo 1:0 za domaćina.

Sitiju su trebala dva gola, što je u tom trenutku bilo i te kako teško zbog igre kojus u Građani prikazivali. Ipak, već u narednom napadu Serhio Aguero je izjednačio rezultat i najavio preokret koji je viđen 10 minuta kasnije.

Igrao se 38. minut kada je Laport sjajno skočio posle kornera i zakucao loptu u mrežu Brajtona za 1:2. Siti je u tom trenutku bio šampion, a Marez i Gindogan su u 64. i 72. rešili sve dileme.

Građani će imati priliku da se ove sezone okite triplom krunom, jer ih očekuje finale FA kupa protiv Votforda. Podsetimo, prethodno su osvojili Liga Kup. Liverpul će, s druge strane, pokušati da spasi sezonu u finalu LŠ koje igra protiv Totenhema 1. juna.

U Ligu šampiona će direktno ići Čelsi i Totenhem, Arsenal i Mančester junajted idu u Ligu Evrope, a tamo će i Vulverhemptom ukoliko Siti osvoji FA Kup.

Ranije su društvo najboljih napustili Hadersfild, Fulam i Kardif.