Embape vrhunski zavrteo protivnika i pokazao zašto je fudbal magičan sport (VIDEO)

Fudbaleri Pari Sen Žermena odigrali su nerešeno protiv Nirnberga u pripremnoj utakmici na američkoj turneji 1:1.

• 2

Parižani su posle ubedljive pobede nad Dinamom iz Drezdena (6:1) remizirali sa drugim protivnikom na pripremama, ali će se o jednom potezu posebno pričati.

Nije imao sreće Kilijan Embape da pogodi gol pa je dvaput "liznuo" stativu iz dobrih pozicija, ali je upisao asistenciju nakon sjajnog driblinga.

On je proturio kroz noge loptu Lukasu Mulu na levom boku i onda centrirao za gol Sarabije u 43. minutu. Izašao je iz igre u drugom delu kada je Tomas Tuhel promenio većinu svog tima, a Nirnberg je potom uspeo da izjednači.

Samo tri minuta nakon izlaska Embapea, nemački tim dobija penal, a Italijan Enriko Valentini uspeva da zatrese mrežu za izjednačenje kojim je postavio konačan rezultat meča.

Trenutak kada Embape maestralno na "petoparcu" vara svog čuvara možete videti na 4:20 u snimku iznad.