≫

Milivojević pogodio na jubileju, Liverpul se provukao posle greške golmana, Čelsi preslišao Brajton

Milivojević je upisao 25 gol za Palas, i to, dvadeseti iz penala

• 1
Luka Milivojević Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Kristal Palasa savldali su Norič sa 2:0 u 7. kolu Premijer lige, uz odličnu igru kapitena Luke Milivojevića koji je postigao svoj 25. gol na svom 100. meču.

Domaći fudbaler poveli su u 21. minutu sa bele tačke, a najstrožu kaznu izveo je kapiten Luka Milivojević i tako došao do prvog gola u sezoni, a 25. u dresu Palasa. Do kraja susreta, Norič nije uspeo da dođe do preokreta, a konačan rezultat postavlja Taunsend u sudijskoj nadoknadi.

Totenhem je jedva izbegao poraz pred duel u Ligi šampiona sa Bejernom iz Minhena u sredu. Naime, Posle gola Ndombelea u 24. minutu i ranog vođstva popularnih Pevaca, Serž Orije morao je zbog drugog žutog kartona da napusti teren. Ali i kapiten Igo Loris rešio da zagorča život sopstvenom timu i predribla Danija Ingsa. Kako u tome nije uspeo, teška glupost kažnjena je golom z aizjednačenje.

Ipak, do kraja poluvremena, posle akcije Sona i Eriksena, lopta je došla do Kejna koji je sjajnim prijemom namestio loptu na volej i zakucao ju je u mrežu Sautemptona za konačnih 2:1.

U ostalim mečevima, Čelsi je bio siguran protiv Brajtona na svom terenu i pobedio sa 2:0, Aston Vila i Barni rmeizirali su 2:2, a istim rezultatom završen je i susret Bornmuta i Vest Hema.

Liverpul je sa minimalnih 1:0 pobedio na gostovanju Šefild Junajtedu i to posle strahovite greške golmana kome je lopta prošla kroz noge.

Prmeijer liga, 7. kolo: Subota

Šefild Junajted - Liverpul 0:1 (0:0)