≫

Veče šokova u Ligi Evrope: Ispali Ajaks i Dušan Tadić, VAR sprečio bruku Sevilje u 90. minutu!

Olimpijakos odvukao Arsenal u produžetak i dotukao ga u 120. minutu, Benfika prokockala prednost kod kuće

• 4

Ako su utakmice od 19 časova u Ligi Evrope donele očekivane rezultate, pojedine od 21 su bile baš šokantne. Nekoliko favorita ostalo je bez plasmana u osminu finala drugog po jačini takmičenja u Evropi, a najgore je prošao Ajaks koji je eliminisan od strane Hetafea uprkos trijumfu od 2:1.

Napeta i prgava utakmica odigrana je u Amsterdamu, a rani gol gostujućeg napadača Mate u 5. minutu ispostavio se kao presudan za prolaz španskog predstavnika u dalju fazu. Ajaks je preokrenuo rezultat preko Danila u 10. i zahvaljujući autogolu Urugvajca Olivere u 63. ali nije imao snage da nadoknadi 2:0 iz prvog meča.

Dušan Tadić se nije proslavio, imao je samo jednu šansu u 59. minutu na centaršut Kvinsija Promesa kada je tukao glavom preko gola, dok je na drugoj strani Nemanja Maksimović pogodio stativu u 71. minutu.

Arsenal je potcenio Olimpijakos u Londonu, a pogotkom defanzivca Pape Sisea u 53. minutu gosti su stigli do trijumfa od 1:0 u regularnom delu i produžetaka, a onda su dotukli favorizovani engleski tim golom El-Arabija u 120. minutu!

Lazar Ranđelović igrao je do 77. minuta za goste koji su imali sjajnu podršku svojih navijača na Emiratima.

Mančester junajted je na Old Trafordu (bez Nemanje Matića koji je odmarao) bio surov prema Brižu kojeg je isprašio sa čak 5:0, nakon što mu je gostujući štoper Deli glupošću u 23. minutu olakšao posao. Raspoloženi su bili igrači Olea Gunara Solskjera, a meč je obeležio prvenac zimskog pojačanja iz Kine Odiona Igala koji ga je posvetio nedavno preminuloj sestri.

Sevilja, koja je rekorder po broju titula u Ligi Evrope, se nekako provukla do osmine finala i to zahvaljujući VAR-u koji je poništio pogodak Kluža u 88. minutu koji je dao vezista Aleksandru Paun zbog igranja rukom u začetku akcije.

Kopenhagen je nadigrao Seltik usred Glazgova sa 3:1 i prošao dalje, kao i Inter koji je porazio Ludogorec sa 2:1 u revanšu. Benfika je imala prednost od 3:1 početkom drugog poluvremena i rezultat za poraz, ali je potom primila dva gola od Šahtjora za 3:3 i ispala iz šesnaestine finala.

Eliminacijom Benfike Portugalci su ostali bez ijednog kluba u osmini finala Lige Evrope, pošto su juče i danas učešće okončali i Braga, Porto i Sporting iz Lisabona.