Proleter dao Zvezdi gol posle 7 godina: Andrejević prekinuo "crni niz" za vođstvo na Marakani

Mreža Zvezde nije mirovala prvi put od 2013.

• 1

Fudbaleri Proletera iznenadili su Crvenu zvezdu golom u šestom minutu meča na stadionu Rajko Mitić i pogodak Aleksandra Andrejevića.

Ovo je u, ne tako dugoj, istoriji susreta dva tima prvi pogodak zrenjaninskog kluba protiv onog iz Ljutice Bogdana.

Zvezda je Proleter još 2013. godine u Kupu pobedila sa 3:0, od tada su crveno-beli slavili i 2:0, 4:0, 1:0 i 2:0, dok njihovi subotnji rivali nijednom nisu uspeli da probiju bedem šampiona Srbije.

Prvi pogodak Proleter je postigao posle prekida kada je Andrejević glavom iskosa sa desne strane šutirao u bliži ugao gola Milana Borjana. Zvezdin čuvar mreže je loše reagovao i lopta je završila u golu.

Zvezda je pre poluvremena uspela da izjednači pogotkom Matea Garsije u 19. minutu, a Proleter je uprkos tome nastavio da napada i bio ravnopravan u prvih pola sata igre.