≫

Sezona iz snova Denija Ingsa: Dao još dva komada, ni Zlatna kopačka više nije daleko!

Sautemtpon na krilima sjajnog napadača stigao do ubedljive pobede u Votfordu - 1:3 (0:1)

• 0
lster - sautempton Foto: Tanjug/AP
lster - sautempton Deni Ings; Foto: Tanjug/AP

U jedinom meču 32. kola Premijer lige koji je odigran u nedelju, Sautempton je slavio na gostovanju u Votfordu sa 3:1 čime je produžio agoniju Stršljenova kojima se smeši Čempionšip.

Blistao je dvostruki strelac za goste Deni Ings koji je pogađao u 16. i 70. minutu, a sa nova dva pogotka (ukupno 18) približio se lideru na listi strelaca Džejmiju Vardiju (Lester) na samo jedan gol.

Votfrod je stigao do utešnog pogotka u 79. minutu, posle autogola Badnereka, ali nada da mogu da izvuku bar bod u ovom meču nestala je nakon što je iz slobodnog udarca pogodio Džejms Vord-Prouz samo tri minuta kasnije.

Sautempton trenutno na 13. mestu na tabeli ima 40 bodova, a Votford na 16. mestu 28 - po bod i meč više od Vest Hema, Bornmuta i Aston Vile.

U sledećem kolu Sautempton će biti domaćin Mančester sitiju, a Votford će u goste Čelsiju.